Piękne włosy rozwiane na wietrze to kwintesencja kobiecości. Piękne loki, długie i lśniące włosy, zdrowie i naturalnie wyglądające fryzury to jedno z wielu marzeń kobiet. Mówi się, że nie ma brzydkich kobiet. To prawda. Jednak jest wiele kobiet, które nie dbają o siebie i nie pielęgnują naturalnego piękna. Firmy kosmetyczne dwoją się i troją, aby zatroszczyć się o urodę kobiet, a przy tym ich dobre samopoczucie i pewność siebie. Każda z Pań chciałaby wyglądać wyjątkowo i nie powtarzalnie. W związku z tym próbują włożyć jak najwięcej starań, aby wyglądać jak najlepiej.

Obcięcie włosów, zmiana fryzury czy koloryzacja to nie tylko drobny zabieg upiększający. Dla kobiet jest to wielka zmiana często podyktowana jakimś wydarzeniem lub chęcią zmiany życia. Dlatego też trzeba poważnie podchodzić do tematu koloryzacji, aby zmienić dotychczasową egzystencję na lepsze.

Rodzaje farb do włosów

Aby nie popełnić błędu stylistycznego warto wybrać się do salonu kosmetyczngo, gdzie profesjonaliści doradzą odpowiednią fryzurę i kolor. Jednak współcześnie, będąc świadomym swoich potrzeb, można wykonać koloryzację w domu bez obawy przed niezadowalającym efektem. Warto w tym celu dowiedzieć się jakie farby oferuje nam rynek kosmetyczny.

Niestety koloryzacja kojarzy się z nieprzyjemnym, wręcz duszącym zapachem amoniaku. Na szczęście to już przeszłość. Nowoczesne technologie pozwalają na ograniczenie tego składnika. W związku z tym włosy mniej narażone są na uszkodzenia, nie wysuszają się , a w efekcie kolor jest intensywniejszy, a włosy zdrowe i lśniące. Poza tym, że udoskonalono skład, zadbano również o przyjemną i łatwą aplikację preparatu. Kremowa, a nawet piankowa konsystencja idealnie rozprowadza się na włosach.

Mitem jest również, że koloryzacja niszczy włosy. Oczywiście, jeżeli nie będziemy dbać o włosy po malowaniu to za jakiś czas staną się wypłowiałe, matowe i wysuszone. Jednak odpowiednia pielęgnacja i stosowanie szamponów i odżywek do włosów farbowanych wzmocni ich strukturę i nie pozwoli na osłabienie włosów.

W związku z tym, że na rynku kosmetycznym jest niezliczona ilość farb, kremów i pianek koloryzacyjnych warto dowiedzieć się coś więcej o nich. Wyróżniamy takie farby jak:

  • permanentne – trwała koloryzacja, są to farby przeznaczone dla kobiet, które oczekują radykalnej zmiany, na przykład z brązu na jasny blond, jak również dla kobiet, które zauważają na włosach pierwsze siwe włosy. Tego typu farby oddziałują bardzo silnie na włosy. Zawiera zarówno amoniak, jak i nadtlenek. Kolor wnika głęboko w strukturę włosa, dlatego też nie jest możliwy do usunięcia. Nie należy malować włosów zbyt często. Włosy rosną około 1cm na miesiąc. W związku z czy, odrosty nie są widoczne aż tak szybko. Wystarczy co 4-6 tygodni uzupełnić je, aby na nowo cieszyć się świeżością koloru;

  • demi-permanentne – czyli farby półtrwałe, kolor utrzymuje się na włosach do 6 tygodni. Tego typu farby nie posiadają w swoim składzie amoniak, dlatego też ten sposób nie pozwoli uzyskać koloru jaśniejszego niż ten, który jest obecnie. W związku z tym, że tego typu farby nie niszczą włosów, a wręcz odżywiają je, można używać je często, nawet pomiędzy koloryzacją trwałą;

  • zmywalne – farby zmywalne po pierwszym. Ich skład nie pozwala na wniknięcie pigmentu w strukturę włosa lecz tylko się na nim osadzić. Wystękują  w różnych postaciach. Mogą to być pianki, lakiery czy kremy. Ten typ koloryzaci zazwyczaj używany jest na nietypowe wyjścia. pozwala zmienić swój wygląd radykalnie bez stałego wchłonięcia się farby.

Nowe technologie pozwalają na osiągnięcie wymarzonego efektu podczas półgodzinnej koloryzacji w domu. Użycie stało się banalnie proste przez udoskonalenie aplikacji. Nowością na rynku są pianki do stałej koloryzacji na przykład Sublime Mousse od L’Oreal Paris. Nakłada się ją jak zwykły szampon i nie wymaga profesjonalisty. Warto więc zadbać o swoje piękno i wyglądać świeżo i niepowtarzalnie.

Więcej informacji o koloryzacji włosów na stronie: http://www.lorealparis.pl/needs/koloryzacja/wszystkie-pozadane-kolory.aspx