Podkład to podstawowy kosmetyk kolorowy, po który większość kobiet sięga codziennie. Jego stosowanie pozwala ukryć niedoskonałości, wyrównać koloryt cery oraz sprawia, że nasza twarz wygląda ładnie, zdrowo i perfekcyjnie. Wszystko to jest jednak możliwe pod warunkiem, że odcień podkładu będzie prawidłowo dopasowany do naturalnego kolorytu naszej skóry. Jak dobrać właściwy podkład, aby był praktycznie niewidoczny na naszej twarzy?

Kolory i rodzaje podkładów – po jaki podkład sięgają profesjonaliści?

Nie od dziś wiadomo, że zbyt ciemny podkład postarza i tworzy na twarzy efekt maski. Zbyt jasny z kolei sprawia, że wyglądamy blado i bardziej przypominamy japońskie gejsze niż siebie. Prawidłowy dobór odcienia podkładu ma więc kluczowe znaczenie dla efektów makijażu oraz jest niezwykle istotny także dla naszego dobrego samopoczucia.

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór podkładów. Kupimy je zarówno w płynie, w kamieniu, jak i w pudrze. Najpopularniejsze wśród kobiet są dziś podkłady w płynie, które charakteryzują się bardzo dobrym kryciem, higienicznością oraz łatwością aplikacji. Jednym z najchętniej wybieranych dziś kosmetyków tego rodzaju jest Dermacol podkład, po który sięgają także profesjonalni wizażyści.

Dermacol podkład występuje w aż 11 zróżnicowanych odcieniach, co znacznie ułatwia jego dopasowanie do indywidualnego kolorytu cery. Jego zaletą, którą docenią zwłaszcza perfekcjonistki, jest także możliwość mieszania ze sobą zbliżonych odcieni, co pozwala na samodzielne uzyskanie odcienia podkładu idealnie pasującego do naszej cery.

Jak wybrać idealny odcień podkładu?

Zanim udamy się na zakupy powinnyśmy postarać się samodzielnie odkreślić odcień naszej cery. Posiadaczki cery oliwkowej o delikatnym żółtawym zabarwieniu powinny bowiem skupić się na podkładach utrzymanych w ciepłych tonacjach. Panie, które z kolei natura obdarzyła jasną, porcelanową cerą powinny natomiast wybierać podkłady utrzymane w chłodnej tonacji.

Kluczową kwestią jest wypróbowanie wybranych podkładów we właściwej tonacji na własnej skórze. W tym celu wybieramy 3 odcienie, które są najbardziej zbliżone do kolorytu naszej cery i delikatnie wklepujemy je w okolicach kości żuchwy. Najlepszym wyborem będzie podkład, który w naturalny sposób zlewa się z naszą skórą i pozostaje na niej niewidoczny. W razie wątpliwości, co do wyboru jaśniejszego lub ciemniejszego odcienia, lepiej wybrać ten nieco jaśniejszy, gdyż podkład wraz z upływem czasu może nieco ciemnieć na naszej skórze.

Podczas testowania różnych rodzajów podkładów zadbajmy o naturalne światło. Podkłady najlepiej bowiem nakładać oraz oceniać w świetle dziennym, które nie przekłamuje kolorów. Kupując nowy podkład warto także postawić na sprawdzone kosmetyki, które od lat cieszą się powodzeniem wśród kobiet. Należy do nich testowany dermatologicznie Dermacol podkład, który posiada doskonałe właściwości kryjące i od lat jest najczęściej stosowanym kosmetykiem wśród profesjonalnych wizażystów.

Partnerem artykułu jest CosiBella oferująca: Dermacol podkład – więcej na CosiBella.pl.