Piękny i atrakcyjny uśmiech to taki uśmiech, w którym znajdują się zadbane i zdrowe zęby. Jeżeli więc borykamy się z problemem braków w uzębieniu to powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej protezie zębowej. Warto przy tym zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach można skorzystać z różnych nowoczesnych uzupełnień protetycznych. Obecnie wielu pacjentów nie decydują się na protezy ruchome, o wiele większym powodzeniem cieszą się estetyczne protezy stałe takie jak chociażby implanty stomatologiczne. Czym zatem są implanty zębowe? Dlaczego warto postawić na taki rodzaj protez?

Implanty dentystyczne, jako chętnie wybierany rodzaj stałej protezy zębowej

Implant stomatologiczny to uzupełnienie stałe, które zastępuje korzeń zęba. Jest to odpowiednio skonstruowana śruba wykonana z tytanu, którą dentysta wszczepia na stałe w kość szczęki bądź żuchwy. Do takiego implantu przykręcony jest łącznik, na którym mocuje się sztuczną koronę zęba. Należy podkreślić, że implanty zębowe to bardzo estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Takie protezy wyróżniają się całym mnóstwem zalet. Zastąpienie braków zębowych implantami stomatologicznymi to doskonały sposób na to, żeby uniknąć wad wymowy oraz zapadnia policzków. Implanty stosuje się także po to, żeby zapobiec zanikowi tkanki kostnej, a także po to, żeby odpowiednio wzmocnić całe uzębienie. Na taki rodzaj stałej protezy zębowej można postawić w przypadku braku jednego, kilku, a nawet wszystkich zębów. Implanty wykonywane są z biokompatybilnych materiałów, trwale zrastają się z kością i są bezpieczne dla pacjenta. Korony zębowe, które przymocowane są na implantach doskonale imitują naturalne zęby. Ponadto implanty zębowe możemy w prosty sposób utrzymać w czystości, wystarczy, że będziemy dbać o nie tak jak o swoje pozostałe naturalne zęby. Warto przy tym również zauważyć, że implanty dentystyczne są odporne na bakterię. Jak więc widać korzyści z zastosowania takiej formy protezy zębowej jest naprawdę bardzo wiele.

Implanty dentystyczne, jako popularny rodzaj stałych protez zębowych.

Protezy zębowe Kraków – z usług, którego gabinetu stomatologicznego dobrze jest skorzystać?

Jeżeli interesują nas naprawdę dobre stałe protezy zębowe Kraków to godną uwagi ofertę w tym zakresie ma dla nas nowoczesna klinika stomatologiczna Indexmedica. To właśnie w tym miejscu odnajdziemy doświadczonych lekarzy specjalizujących się w zabiegach z zakresu implantologii. Ponadto warto dodać, że w gabinecie stomatologicznym Indexmedica korzysta się z wysokiej jakości implantów, które posiadają liczne certyfikaty. Jakość obsługi pacjenta jest tu na bardzo dobrym poziomie. Należy także zaznaczyć, że w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów w Indexmedica stosuje się komputerowe planowanie leczenia implantologicznego, które jest nowoczesną i sprawdzoną metodą. Protezy zębowe mocowane na stałe są tak chętnie stosowanym rozwiązaniem ze względu na swoja praktyczność i wygodę. W przypadku braków w uzębieniu z całą pewnością warto, więc rozważyć założenie implantów. Z takiego sposobu na piękny uśmiech skorzystało już bardzo wiele osób na całymi świecie.