Kupno okularów korekcyjnych nigdy nie jest prostym zadaniem. W końcu dokonanie zakupu powinno być poprzedzone badaniem okulistycznym, wybraniem odpowiedniego filtru, dopasowanego do trybu życia i naszych potrzeb oraz znalezieniem oprawek, które będę dobrze leżeć na nosie i pasować do typu naszej urody. Krótko mówiąc, jest to wiele czynności, które wymagają pomocy ze strony okulisty i optyka. Czy w takich okolicznościach internetowe salony optyczne mają w ogóle rację bytu?

Dlaczego okulary powinno się kupować w salonie stacjonarnym?

Generalnie uznaje się, że okulary lepiej jest kupować w salonach stacjonarnych – a przynajmniej jest to znacznie bezpieczniejsze niż zamawianie ich online. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że okulary, przynajmniej w teorii, mają nam towarzyszyć codziennie – w dodatku przez wiele lat. Jest zatem bardzo ważne, by wybrać model, który idealnie będzie leżał na nosie, nie będzie uciskał, a co więcej, będzie dobrze się prezentował na naszej twarzy.

Pamiętajmy też o kwestii finansowej. Badanie wzroku, oprawki i szkła korekcyjne z filtrem to często spory wydatek, mogący sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Niezależnie od objętości portfela, warto zrobić wszystko, by wydanie takich pieniędzy było strzałem w dziesiątkę.

Czy salony optyczne są czynne w trakcie pandemii?

Okej, zwolennicy zakupów online mogą powiedzieć, że internetowy salon optyczny działa bez przerwy, podczas gdy salon stacjonarny jest narażony na przerwy w działalności, podając jako przykład początek pandemii Covid-19.

Czy salony optyczne są czynne w trakcie pandemii? Cóż, na początku kryzysu faktycznie salony optyczne online były jedyną deską ratunku, jednak obecnie wszystkim nam udało się dostosować do panujących realiów. Stacjonarne punkty działają bez zarzutu – co prawda trzeba liczyć się z reżimem sanitarnym, ograniczoną liczbą klientów w salonie, noszeniem maseczki i dezynfekcją rąk, jednak ogólnie salony funkcjonują sprawnie.

Dlaczego salony optyczne online jednak mają sens?

Z powyższych słów możnaby wywnioskować, że powątpiewamy w sens istnienia salonów optycznych online. Jednak nic z tych rzeczy! Niezmiennie uważamy, że salony działające w sieci są bardzo przydatne i mają wiele korzyści.

Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że salony optyczne online często dysponują po prostu większą ofertą niż punkty stacjonarne, które mają ograniczoną liczbę produktów. To naturalnie zwiększa szanse na znalezienie idealnych oprawek, które później można zamówić do odbioru w salonie. Co więcej, firmy działające online często umożliwiają również tworzenie wizualizacji, które pokazują, jak dana osoba wyglądałaby w konkretnych oprawkach. Prosto i bez wychodzenia z domu!

Nie możemy zapominać o jeszcze jednej kwestii – aspekcie finansowym. W internecie znacznie łatwiej trafić na wyprzedaż damskich oprawek do okularów lub przeceny męskich modeli w atrakcyjnych cenach. Jeżeli jednak boisz się dokonywać zakupu bez przymiarki, zawsze możesz przymierzyć okulary w salonie stacjonarnym, a następnie zamówić je w niższej cenie w salonie internetowym, takimi jak polskioptyk.pl!