22 listopada 2017 r. nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukaże się książka autorstwa Natalii Hołowni pt.: „Jak być paryżanką w Polsce”. To przewodnik po dobrym stylu, napisany swobodnym i humorystycznym językiem, mówiący o tym, jak zostać tytułową paryżanką, gdzie odnaleźć swój własny Paryż w Polsce, ale także o tym, że rodowite paryżanki wcale nie chcą być modne.

W każdym eseju autorka odnosi się do swoich doświadczeń, zamieszcza zabawne anegdoty ze swojego życia we Francji, powołuje się na francuskie ikony stylu (dawne, takie jak Coco Chanel, Brigitte Bardot, czy obecne: Vanessa Paradis, Charlotte Gainsbourg, Clemence Poesy czy Camille Rowe), a to wszystko przenosi na polskie realia poprzez: wskazanie znanych Polek, które reprezentują paryski styl, m. in. Maja Ostaszewska i Magda Cielecka, polecenie miejsc w Polsce, gdzie można poczuć się jak w Paryżu oraz wskazanie sklepów, w których znajdziemy niedrogie ubrania odpowiadające temu, co noszą na co dzień paryżanki. Ważną częścią książki są zdjęcia – archiwalne, z pokazów mody, a także z Instagrama, oraz rysunki autorstwa Anny Halarewicz.

Od autorki: „Nikt tak nie wpłynął na mój gust, jak Francuzki. Nauczyły mnie, że nie ma seksowniejszej fryzury, niż potargane włosy i że perfekcyjność jest wrogiem dobrego stylu.”

image006 1

O autorce: Natalia Hołownia – absolwentka iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała we Francji literaturę i języki obce. Mówi płynnie po angielsku, hiszpańsku i francusku. Dziennikarka, redaktorka, doradczyni ds. wizerunku. Od 2016 roku prowadzi serwis Gala.pl, gdzie ma autorski internetowy talk-show „Gala Studio”. Z Francją jest związana od lat, m.in. jako korespondentka z Festiwalu Filmowego w Cannes. Film to obok mody jej największa pasja. Paryż odwiedza co roku – jest od niego uzależniona. Podczas paryskiego tygodnia mody poznała ikony stylu, o których pisze w swojej książce. Jej wzorem urody jest Brigitte Bardot, a paryski szyk to ideał, do którego nieustannie dąży.

Książkę rekomendują:

Dorota Wellman – W czasach, kiedy wszystkie mamy być perfekcyjne (perfekcyjna pani domu, perfekcyjna pani w pracy, idealna matka), ta książka namawia nas do bycia sobą i do naturalności. I jeszcze do dobrego życia. Warto wziąć sobie to do serca.

Joanna Horodyńska – (…) Paryż jest nadal jednym z niewielu miejsc, gdzie liczy się oryginalność i własne zdanie, nie tylko w kwestii mody, a udawanie kogoś innego jest w bardzo złym tonie. Czy można stworzyć własny mały Paryż w Polsce? Natalia na pewno zna odpowiedź na to pytanie. A ja jej ufam.