Przenieś się na moment do swojej przeszłości i przypomnij sobie, w ilu rozmowach kwalifikacyjnych miałeś przyjemność wziąć udział i po ilu z nich otrzymałeś telefon od potencjalnego pracodawcy? Czy zdarzyło się tak, że długie dni z milczącą słuchawką mówiły do Ciebie: chyba coś poszło nie tak? Być może były to zbyt małe kwalifikacje, być może nie miałeś tyle wiedzy branżowej ile oczekiwano. A może Twój wygląd odstraszył rekrutera.

Aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba się nieco postarać. Nie można podejść do niej od tak, w drodze na imprezę lub po basenie. Jeśli naprawdę zależy nam na danej pracy, pamiętajmy aby zadbać o pierwsze wrażenie, czyli swój wygląd.

Pomadka w kolorze krwistej czerwieni, japonki i spodenki przed kolano – czyli niezbędnik dotyczący naszego wyglądu

Włosy

Jeśli chcemy wypaść dobrze, koniecznie zadbajmy o to, by były czyste, schludne i delikatnie zaczesane. Kobiety mogą je związać w kucyk lub delikatny kok. Mężczyźni powinni zrezygnować z używania brylantyny, żelu i wszystkiego co sprawi, że nasze włosy będą przypominały posklejane pasy.

Zbyt ekstrawaganckie uczesanie to również kiepski pomysł. Osoba przeprowadzająca rozmowę może się bowiem poczuć obrażona irokezem, który stoi sztywno na naszej głowie.

Twarz

Mężczyźni koniecznie muszą zadbać o to, by nie pojawił się na niej kilkudniowy zarost. Kobiety powinny wykonać lekki, delikatny makijaż, który będzie jednocześnie maskował nasze niedoskonałości skóry.

Zrezygnujmy z mocno podkreślonego, lamparciego oka, czerwonej szminki i sztucznych rzęs – chyba, że startujemy o stanowisko tancerki go go.

Dłonie

Zadbane! Po prostu. Paznokcie powinny być wypiłowane, czyste i równo przycięte. Kobiety powinny zrezygnować z mocnych kolorów lakierów – czerwieni, pomarańczy, zieleni. Zastąpmy je naturalnym beżem lub francuzem.

Ubranie

U pań zaleca się biznesowe komplety w postaci spódnicy za kolano lub spodni i marynarki. Koszula znajdująca się pod żakietem musi komponować się z całością i nie zwracać uwagi innych osób zbyt dużym dekoltem. Obuwie – najlepiej na obcasie, z zakrytymi palcami i piętą.

Panowie będą wyglądali idealnie w garniturze i dopasowanej do niego koszuli.

Czego unikać:

  • kolorowych ubrań – znacznie lepiej zaprezentują się podczas wakacyjnej przechadzki po plaży,
  • obuwia letniego lub śniegowców – im bardziej klasyczne tym lepiej,
  • mocnego makijażu – będziemy wyglądali teatralnie, a nie poważnie,
  • ekstrawaganckiego okrycia głowy – bo niby po co nam kapelusz?
  • rajstop we wzory lub tzw. kabaretek,
  • spodni dresowych – tak, wiadomo, że w nich jest najwygodniej,
  • skórzanych spodni! – po prostu nie,
  • spódnic o długości zdecydowanie przed kolano.

Podsumowując, warto pamiętać, że rozmowa kwalifikacyjna to nie tylko wiedza i przygotowanie. Znasz przysłowie „jak Cię widzą, tak Cię piszą?” – tutaj to też tak działa. A teraz daj z siebie wszystko!

Natalia Staśkowiak
Artykuł został przygotowany przez www.trendsetterka.com – modny sklep internetowy