Pionowe żaluzje są doskonałym pomysłem nie tylko do biur. Sprawdzają się przy nowoczesnych biurowcach oraz dużych domach, także tam, gdzie znajdują się modne dziś duże, przepastne okna. Jednak czyszczenie tego rodzaju produktów nie należy do najłatwiejszych i należy doskonale wiedzieć, jak to wykonać, by uzyskać skuteczny efekt.

Regularne czyszczenie osłon okiennych

Niezwykle ważne jest czyszczenie żaluzji wertikalowych w równych odstępach czasu. Każdy element obsiada bowiem kurz, a dzięki temu, że regularnie będziesz ścierał go, żaluzje będą wyglądały na nowsze i nie będą się tak brudziły. Najlepiej wykonać to za pomocą odkurzacza, jednak pamiętaj, by jego obroty ustawić na jak najmniejsze. Dzięki temu uszanujesz materiał, z którego wykonane są żaluzje, a jednocześnie pozbędziesz się kurzu na nich osiadającego. Rób to delikatnie i często. 

Gruntowne sprzątanie

Co jakiś czas okaże się jednak, że wertikale są zabrudzone – od zwykłego używania czy niezwykłych wydarzeń – i przyda im się kompleksowe sprzątanie. Warto pamiętać, że drobne zanieczyszczenia jesteś w stanie posprzątać samodzielnie. Musisz tylko wziąć letnią wodę, rozpuścić w niej detergent przeznaczony do odpowiedniego materiału – do tkaniny, z której wykonane są Twoje żaluzje – i lekko przecierać. Bądź delikatny, by nie uszkodzić struktury materiału oraz nie doprowadzić do nieodwracalnych zmian w wyglądzie żaluzji.

krakz2zdj

Specjalistyczna firma

Jeśli jednak zauważysz większe zmiany w strukturze żaluzji, musisz zdecydować się na czyszczenie kompleksowe, profesjonalne. Nie wszystkie zabrudzenia na żaluzjach typu Vertical będziesz w stanie usunąć samym detergentem, dlatego może okazać się, że niezbędna będzie pomoc firmy, która zajmuje się czyszczeniem tego rodzaju materiałów. Warto zdawać sobie sprawę, że samodzielnie można uszkodzić nie tylko materiał, ale i system, na którym wiszą wertikale. Aby cały proces czyszczenia przebiegał sprawnie i bez problemów, warto zadbać o to już na samym początku, czyli wybrać solidne zasłony typu wertikal. Nowoczesne produkty okienne znajdziesz w sklepie z karniszami elektrycznymi w Krakowie.

Dbanie o żaluzje typu Vertical nie jest bardzo skomplikowane. Od czasu do czasu wymagają większego sprzątania, jednak już co kilkudniowe ścieranie kurzu i delikatne odkurzanie sprawi, że będziesz cieszył się wyjątkowymi żaluzjami przez długi czas. To bardzo trwały i stylowy oraz praktyczny dodatek.