Jesień to dla Twojej cery ciężki okres. Gwałtowne ochłodzenie, wiatr i początki sezonu grzewczego narażają skórę na częste zmiany warunków, a to negatywnie odbija się na jej kondycji. Podpowiadamy, jak dbać o cerę jesienią, by nie straciła nic z letniego blasku i świeżości.

Złuszczanie, gdy potrzeba

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zacznij od złuszczania skóry – usuniesz przebarwienia, zniszczony, przesuszony naskórek i nadasz cerze gładkości. Delikatny peeling, regularnie przeprowadzany co kilka dni wyrówna cerę, poprawi obieg krwi i pozwoli na efektywniejsze wchłanianie się składników odżywczych.

Nawilżanie – ile tylko można

Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry powinno być priorytetem. Zwłaszcza gdy zacznie się sezon grzewczy, powietrze w naszym otoczeniu staje się suche i wyciąga ze skóry twarzy każdą kroplę wody. Dlatego nawet w chłodniejsze dni regularnie pij wodę, ewentualnie sięgnij po poprawiające nawodnienie skóry tabletki z wiesiołka.

Odżywianie i natłuszczanie

Niższe temperatury spowalniają pracę komórek, które wolniej przyswajają składniki odżywcze, a przez to cera staje się poszarzała i pozbawiona blasku. Obkurczone naczynka włosowate również nie ułatwiają sprawy, dlatego sięgnij po dobry krem z wysoką zawartością składników odżywczych. Kremy działają skuteczniej od balsamów, dlatego na okres jesienno-zimowy przeorganizuj swoją kosmetyczkę.

Pozwól skórze na zachowanie nieco grubszej warstwy lipidowej. Dzięki intensywniejszej pracy gruczołów łojowych skóra lepiej zatrzymuje wilgoć, dlatego powinnaś odpuścić walkę o idealny mat i wesprzeć cerę odpowiednim kremem natłuszczającym. Kosmetyki zawierające emolienty i oleje, np. z awokado, sezamu, orzechów macadamia, pokryją skórę cieniutkim filmem, zapobiegającym utracie wilgoci oraz wspomagającym wnikanie cennych składników w głąb naskórka.

Jeśli używałaś odpowiednie kosmetyki do twarzy latem, teraz będziesz miała łatwiej – Twoja skóra powinna wyglądać dobrze i wystarczą małe przygotowania do zimy, byś zachowała piękną cerę. Tym z nas, które latem sobie odpuściły, pozostaje nadrobić braki i wziąć się do pracy!