Chcąc utrzymać odpowiednią strukturę swojej skóry, należy pamiętać o regularnych zabiegach, dostarczających komórkom odżywczych składników. Na rynku dostępne są jednak różnorodne produkty o działaniu pielęgnacyjnym. Warto wiedzieć, w jaki sposób je wykorzystywać, chcąc mieć piękne i zadbane paznokcie.

Peeling

Złuszczanie naskórka jest zabiegiem, który warto wykonywać regularnie. Przed przeprowadzeniem peelingu można namoczyć dłonie w ciepłej wodzie, wzbogaconej sokiem z cytryny. Stosowany preparat złuszczjący należy wmasowywać okrężnymi i delikatnymi ruchami. Kosmetyk warto również nałożyć na palce swoich dłoni. Dzięki regularnym zabiegom skórki staną się miękkie. Preparat nałożony na palce nie uszkodzi natomiast struktury paznokci.

Pielęgnacja paznokci po zabiegach na bazie produktów polimerowych

Lakiery hybrydowe są chętnie kupowane przez wiele klientek. Zapewniają one bowiem efektowny wygląd paznokci. Zdarza się jednak, że po usunięciu sztucznych nakładek, płytka ulega osłabieniu. Utrudnia to utrzymanie naturalnych, długich paznokci w odpowiednim stanie. W przypadku mechanicznego uszkodzenia płytek nie należy stosować preparatów na bazie chemicznych składników. W pielęgnacji można natomiast wykorzystywać odżywki, wzmacniające strukturę paznokci. Świetne rozwiązanie stanowią naturalne metody. Osłabione paznokcie warto skrócić, zapobiegając ewentualnym uszkodzeniom płytki.

Zabiegi na bazie oliwy

W codziennej pielęgnacji można wykorzystywać profesjonalne preparaty oraz produkty spożywcze. Na wygląd i strukturę paznokci dobrze oddziałuje ciepła oliwa. Można ją wcierać w płytkę lub moczyć w niej palce. Warto dodać, że oliwa zapewnia dobry wygląd nie tylko paznokci, ale i skóry oraz włosów. Wykazuje ona działanie nawilżające, a także uelastyczniające. Ponadto redukuje ona widoczne na płytce przebarwienia. Warto jednak pamiętać, by stosować niewielką ilość oliwy. Należy ją wcierać w paznokcie i skórki.

Utrzymanie odpowiedniego wyglądu swoich dłoni nie jest trudne. Należy jednak pamiętać o wykorzystywaniu kosmetyków, zawierających cenne składniki odżywcze i pielęgnujące. Dostępne są one na stronie Eveline.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj