Mamy świadomość, że rzęsy również trzeba pielęgnować. Bardzo często nie wiemy jednak, jak to najlepiej zrobić. W tym artykule znajduje się instrukcja krok po kroku. Jak pielęgnować rzęsy, żeby były piękne i długie?

Długie i gęste rzęsy to najlepsza oprawa dla oczu. Nie ma znaczenia ani kolor oczu, ani ich wielkość, ani kształt – kiedy mamy piękne rzęsy, nasze spojrzenie automatycznie zyskuje na atrakcyjności. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak dbać o rzęsy, żeby wydobyć z nich to, co najlepsze. Wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek.

PIELĘGNACJA RZĘS KROK PO KROKU

O rzęsy zacznij dbać dzień wcześniej!

Poradniki zazwyczaj obejmują cały dzień od rana do wieczora, ale w przypadku rzęs duży wpływ na to, jak będą prezentowały się rano ma to, co zrobimy przed snem. Wieczorne rytuały pielęgnacyjne są najważniejsze, dlatego to od nich należy zacząć.

(1) Dokładnie oczyść twarz z makijażu, używając delikatnego płynu micelarnego lub olejku i nie pocierając zbyt mocno rzęs, aby ich nie uszkodzić. Demakijaż jest bardzo ważny, ponieważ nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia mogą zaburzać wzrost rzęs i powodować stany zapalne.

(2) Zrób sobie okład ze świeżego ogórka (połóż dwa plasterki na oczach i poleż z nimi kilka minut), co nie tylko zapobiegnie sińcom pod oczami, ale również nawilży rzęsy.

(3) Po dokładnym osuszeniu powiek nałóż serum skomponowane z naturalnych składników i profesjonalnych substancji stymulujących wzrost. Najlepsze odżywki do rzęs to te, które nakłada się jak eyeliner, ponieważ docierają bezpośrednio do cebulek rzęs, dzięki czemu:

– pobudzają cebulki i przyspieszają proces wzrostu rzęs,
– regenerują i wzmacniają rzęsy, dzięki czemu hamują ich utratę,
– zapewniają prawidłowe nawilżenie, blask i elastyczność,
– podkreślają naturalne piękno i gęstość rzęs.

Nie zapominaj o rzęsach kolejnego dnia!

(1) Przed zrobieniem pełnego makijażu użyj bazy na rzęsy, ponieważ zabezpieczysz je w ten sposób przed uszkodzeniem, a do tego wzmocnisz działanie maskary.

(2) Zrób makijaż, ale używając nie więcej niż trzech warstw tuszu do rzęs. Nie przesadzaj z ilością produktu, aby niepotrzebnie nie obciążyć rzęs. Dobrą praktyką jest stosowanie maskar pielęgnacyjnych, o naturalnym składzie, bez dodatku toksycznych związków. Dlaczego? Ponieważ przez cały dzień rzęsy chłoną to, co zawiera użyta na nie maskara.