Depilacja – pierwsza myśl, jaka powinna się pojawić na to hasło to nogi oraz pachy. O ile z nogami nie ma problemu i z pewnością wiemy, że po depilacji należy je nawilżyć, o tyle z pachami jest nieco gorzej. Pamiętajmy – pachy, tak jak pozostałe partie ciała, wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Obecnie za oknami króluje zima, więc swoje pachy można po prostu zakryć bluzką z długim rękawem, co jednak gdy nadejdzie lato? Nie będziemy przecież chodzić w długich rękawach przy 30 stopniowym upale.

Aby nasze pachy były doskonale przygotowane na cieplejsze dni, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  • Przygotowanie – przez to, że skóra pod pachami jest bardzo cienka, a przy tym bardzo wrażliwa, warto jest ją odpowiednio przygotować do depilacji. Dobrym pomysłem jest wykonanie delikatnego peelingu. Idealną porą na depilację jest wieczorna kąpiel, kiedy to skóra jest bardzo miękka i nawilżona.
  • Depilacja/golenie – najważniejszym elementem skutecznej depilacji jest ostra maszynka – idealna będzie taka z trzema ostrzami. Pamiętajmy jednak, że nie powinnyśmy jej używać częściej niż 5 razy. Kolejnym elementem jest odpowiednia dla naszej delikatnej skóry pianka lub żel do golenia. Zaopatrzone w te elementy oraz odrobinę zdolności manualnych możemy być pewne, że cały zabieg przebiegnie bez większych problemów.
  • Pielęgnacja – nawilżenie to najważniejszy moment golenia pach, dlatego warto jest nałożyć krem po goleniu, który spowolni odrastanie włosków. Można również kupić antyperspiranty, dzięki którym włoski odrastają słabsze.

Odpowiednie nawilżenie jest kluczowe podczas zabiegu golenia pach. Naskórek magazynuje wodę, a jej właściwe magazynowanie jest niezwykle ważne – bez zapasu wody skóra nie może się właściwie regenerować po goleniu – tylko nawilżona skóra może stać się gładka i miękka oraz bardziej odporna na podrażnienia.

Dla tych z nas, które mają dosyć częstego depilowania pach, odpowiednia będzie depilacja laserowa. Jest to jedna z popularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Aby pozbyć się „problemu” należy poddać się 3-4 zabiegom naświetlania skóry. Nie jest to jednak zabieg tani – jedna sesja kosztuje ok. 300 – 400zł. Cała seria naświetlań zlikwiduje 95% zbędnego owłosienia, a te, które pozostaną, odrosną cieńsze i jaśniejsze.

Skórę powinnyśmy nawilżać kremami oraz balsamami – dobrze pielęgnują skórę, jednak potrzebny nam będzie jeszcze środek przeciw nadmiernemu poceniu się. Najlepiej jest więc sięgnąć po antyperspirant chroniący przed poceniem i jednocześnie pielęgnujący i zapewniający odpowiedni poziom nawilżenia. Zwróćmy uwagę, aby nie zawierał alkoholu, który podrażnia skórę i ją wysusza.

Pamiętajmy, 3 podstawowe kroki skutecznej pielęgnacji pach to: przygotowanie, depilacja oraz nawilżenie. Stosując się do wszystkich będziemy miały piękną, delikatną skórę pod pachami – tak idealną, że nie będziemy chciały opuszczać rąk, by każdy mógł podziwiać efekt naszej pracy.