Jesień to ciężka pora roku. Dni są coraz krótsze, pogoda nie rozpieszcza, a Ty czujesz się coraz bardziej przygnębiona. Skóra Twojej twarzy również źle znosi zmiany aury – nie dość, że jesienne chłody szkodzą skórze, to jeszcze musisz poradzić sobie z problemami nabytymi w czasie lata. Sprawdź, jak zadbać o twarz jesienią!

Ukrywanie niedoskonałości i jesienna regeneracja skóry twarzy

Pierwszym krokiem do przywrócenia skórze blasku powinno być pozwolenie, by skóra odpoczęła i się zregenerowała. Wybierz więc kosmetyki pozbawione parabenu i innych konserwantów szkodzących skórze. Sięgaj po produkty, w których nie ma sztucznych barwników i substancji zapachowych – takie składniki w niczym nie pomogą umęczonej słońcem skórze, a tylko pogłębią istniejące problemy i będą podrażniały. Dodatkowo szerokim łukiem omijaj oleje mineralne, produkty ropopochodne i alkohole, które wysuszą skórę.

Chcąc zregenerować skórę po lecie, kiedy to wielokrotnie była wystawiana na „ogniową próbę słońca”, powinno się wybierać kosmetyki o intensywnym działaniu i bogatych właściwościach regenerujących.
Daniel Sobieśniewski, główny instruktor wizażu w Pro Make Up Academy.

Jak doradza nasz specjalista, najlepiej sięgać po kosmetyki mineralne i ekologiczne. Zwłaszcza te pierwsze, dzięki zawartości czystych, naturalnych minerałów (cynk, krzem, kaolin, żelazo i tlenki tytanu), dają idealny makijaż, nie niszcząc i nie obciążając skóry.

Hitem jesieni są korektory mineralne, które nie dość, że doskonale wtapiają się w skórę i mają konsystencję pudru, to dodatkowo mają właściwości lecznicze, stopniowo poprawiając kondycję stanu skóry. Korektory mineralne poleca specjalistka od kosmetyków mineralnych Earthnicity Minerals, Marta Popiela-Molek.

Profesjonalne zabiegi – a co potem?

Gdy już przywrócisz skórze zdrowy wygląd, spokojnie możesz udać się na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Zarówno głębokie peelingi, odświeżanie ultradźwiękami, czy zabiegi laserem – wszystko to możesz spokojnie stosować na swojej skórze. Jednak sama wizyta w SPA nie wystarczy, potem i tak musisz dbać o skórę w domowym zaciszu. Co stosować do pielęgnacji pozabiegowej?

Jeśli masz nadwrażliwą skórę po zabiegach kosmetycznych, łatwo ulegasz podrażnieniom, bądź w ogóle masz problematyczną cerę i wypryski, krostki, zaczerwienienia i reakcje alergiczne są Twoją codziennością, mamy rozwiązanie – i na tym polu kosmetyki mineralne oddadzą Ci niemałą przysługę. Jak zapewnia Marta Popiela-Molek z Earthnicity Minerals, kosmetyki mineralne dzięki naturalnym składnikom wyciszają skórę i łagodzą podrażnienia, lecząc przy tym stany zapalne. Dodatkowo ich lekka postać nie zatyka porów, nadal oferując wysoki poziom krycia – stąd są tak lubiane przez panie korzystające regularnie z zabiegów dermatologicznych.

Maskujące kolory jesieni

Zapytaliśmy naszego eksperta, Daniela Sobieśniewskiego z Pro Make Up Academy, jakie kolory korektorów najlepiej używać do maskowania niedoskonałości twarzy. Jak sam przyznaje, najbardziej popularny jest korektor beżowy, który wyrównuje koloryt twarzy. Poza tym warto rozważyć korektor mineralny w kolorze różowym (najlepszy do maskowania sińców i opuchniętych oczu), oraz żółty/zielony, które ukryją popękane naczynka i objawy trądziku.