Wyjeżdżasz na wakacje? Masz już w głowie plan wypoczynku na słonecznej plaży, beztroskie leżenie plackiem na słońcu i balowanie do białego rana? Stop! Nawet w czasie wakacji nie zapominaj o swoich włosach – im też należą się wakacje, ale i odpowiednia opieka!

Naturalnie i bez stresu

Oskar Bachoń, hair & make-up designer radzi, by w czasie wakacji przede wszystkim dać włosom odpocząć. Najlepiej więc ograniczyć liczbę zabiegów modelujących do minimum. Zostawi więc w domu lokówkę, suszarkę, prostownicę, lakier, pianka i żel również nie będą Ci potrzebne. W czasie wakacji możesz sobie pozwolić na więcej luzu, a potargane wiatrem włosy nakryte lekkim kapeluszem na pewno dodadzą Ci uroku!

Wolne nie znaczy zaniedbane

Wakacje od modelowania nie zwalniają Cię jednak z dbania o włosy. Wręcz przeciwnie – w czasie wakacji włosy potrzebują jeszcze więcej uwagi i jeszcze więcej składników odzywczych, niż na co dzień. Zwłaszcza urlop nad morzem jest dla nich ciężkim przeżyciem; morska woda wysusza włosy i ściąga ich kolor (ciekawostka: w starożytnym Egipcie kobiety korzystały z tej właściwości morskiej wody i celowo moczyły swoje włosy w słonej wodzie i suszyły w pełnym słońcu, by je rozjaśnić).

Ty na szczęście możesz włosy rozjaśnić w salonie kosmetycznym w sposób bezpieczniejszy i szybszy, więc skup się na ochronie włosów. Potrzebujesz silnie regenerującej odżywki, przyda się również maska i olejek pielęgnujący.

Poranny prysznic, mycie włosów i na jeszcze wilgotne włosy nakładasz i maskę i olejek. Jeśli sięgniesz po specjalne olejki, dla których maska pełni rolę katalizatora i przyspiesza ich działanie, pielęgnacja będzie optymalna. Zwłaszcza, gdy zaraz potem wyjdziesz na spacer. Słońce sprawi, że kosmetyki będą działać efektywniej. Po dniu słonecznych kąpieli, nim ruszysz po klubach, umyj włosy jeszcze raz i nałóż lekką odżywkę w spraju.

Luźny kok na topie

Jeśli planujesz długą podróż, zaopatrz się w suchy szampon – przyda się do odświeżenia fryzury podczas przesiadki między przelotami, czy po ciężkiej nocy. Pamiętaj jednak, że suchy szampon to ostateczność, która powinna być stosowana wyłącznie w sytuacjach kryzysowych. Zbyt często używany wysusza włosy i skórę głowy.

Idealną fryzurą na plażę jest luźny kok na szczycie głowy, w stylu Małej Mi z Doliny Muminków. To fryzura stworzona na lato, podkreślająca luz i dziewczęcą radość. Włosy lekko spięte lub zaplecione również doskonale sprawdzą się na plaży, zwłaszcza podczas opalania!

Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer