Pakując torbę na wakacje, należy pamiętać nie tylko o sukienkach spełniających najnowsze trendy, ale także o preparatach do pielęgnacji jamy ustnej. Niestety, o ile podczas urlopu, pamiętamy o regularnym stosowaniu kremów z filtrem, o tyle bardzo często zapominamy o regularnej higienie zębów.

Czym powinna różnić się pielęgnacja jamy ustnej na wakacjach i w podróży od tej, którą wykonujemy regularnie w domu? Odpowiedź jest jedna: niczym. Nasze zęby wymagają codziennej, rzetelnej pielęgnacji, niezelżenie od tego, gdzie się znajdujemy i co robimy. Konsekwencją zaniedbywania higieny jamy ustnej będą schorzenia zębów i dziąseł, np. próchnica, nadmierne gromadzenie się kamienia nazębnego czy też kłopoty z dziąsłami. Jeśli więc planujesz urlop i wiesz, że nie będziesz mieć szansy na regularne szczotkowanie zębów po każdym posiłku, warto wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne preparaty wspomagające higienę.

Jakie produkty zabrać na wakacje?

Preparatem, który świetnie sprawdzi się zarówno na wakacjach, jak i w podróżach, jest pianka SPLAT Express 2w1. To doskonała opcja dla tych, którzy uwielbiają wakacje w stylu backpakerskim, jak i tych ceniących sobie komfort pięciogwiazdkowego hotelu. Pianka w buteleczce o pojemności 50 ml zmieści się zarówno do plecaka, plażowej torby, jak i bagażu podręcznego. Co więcej, jest bardzo wydajna – wystarczy jedno naciśnięcie, dzięki któremu otrzymamy porcję pianki na jedno użycie. Warto również podkreślić, że produkt ten nie wymaga użycia wody ani szczoteczki. Należy tylko przepłukać pianką jamę ustną, a następnie wypluć.

Pianka, jeśli chodzi o konsystencję, wygląda dość niepozornie, ale nie dajecie się zwieść – ten preparat rewelacyjnie oczyści zęby z miękkiego osadu nazębnego, zapewni ochronę przed bakteriami i drobnoustrojami próchnicotwórczymi, unormuje pH, a także zapewni świeży oddech na długi czas. Ta kompleksowa moc pianki wynika m.in. z zastosowania unikalnego systemu LUCTATOL®, którego działanie opiera się na połączeniu kompleksu enzymów mlecznych i japońskiej lukrecji. Piankę mogą również z powodzeniem stosować osoby noszące aparat ortodontyczny.

Lukrecja i pachnotka kontra wirusy i bakterie

Wybierając odpowiednie produkty do pielęgnacji zębów na czas wakacji, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby działały jak najbardziej kompleksowo. Idealna pasta powinna chronić przed próchnicą, mieć działanie antyseptyczne i zapobiegać powstawaniu nieświeżego oddechu. Te wszystkie warunki spełnia pasta SPLAT Special LOVE, a dzieje się to dzięki zawartości m.in. ekstraktu z nasion pachnotki, który ogranicza rozwój próchnicotwórczych bakterii. W składzie pasty znajdziemy też wyciąg z kory lukrecji. Jego rolą jest zapobieganie stanom zapalnym, ponadto zmniejsza on ryzyko zarażenia się wirusem opryszczki. Z kolei dzięki zawartości naturalnych sacharydów nie musimy obawiać się o świeżość naszego oddechu. Co więcej, specjalne drobinki polerujące rozprawiają się z przebarwieniami. Nasze zęby pozostaną więc białe i zdrowe.

Idealnym wsparciem dla pasty będzie szczoteczka SPLAT Professional ULTRA SENSITIVE mająca włókna z jonami srebra. Korzystanie z tej szczoteczki wzmocni efekt antybakteryjny, co jest bardzo ważne podczas wakacji, kiedy rzadko kto szczotkuje zęby po każdym posiłku. Jony srebra minimalizują namnażanie się bakterii na samej szczoteczce, więc można ją bez problemu transportować w specjalnych etui czy osłonkach na główkę.

Ostatnim produktem przydatnym podczas wakacji jest nić dentystyczna. SPLAT ma w swojej ofercie nić Professional SUPERSLIM z antybakteryjnymi włóknami srebra. Ich połączenie z olejem miętowym nawet dwukrotnie zwiększa ich właściwości bakteriobójcze. Nić jest bardzo cienka, dotrze więc do wszystkich trudno dostępnych dla szczoteczki przestrzeni międzyzębowych. Dzięki tym produktom utrzymasz jamę ustną w odpowiedniej kondycji nawet w najdalszym zakątku świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj