Odpowiednio dobrana bielizna tworzy jedność z ciałem kobiety. Tak jak wiele jest typów charakterów, tak i modeli figury. Każda kobieta natomiast chce być kobieca i dobrze czuć się w swojej skórze. Najlepszą drogą więc do osiągnięcia tego stanu jest dobór odpowiedniej bielizny.

Dobieramy bieliznę do figury

Figura w kształcie gruszki to delikatna linia ramion i talii, jak również zmysłowa linia bioder. Stąd najczęściej pełna pupa, a biust mniejszy. Dobrym rozwiązaniem jest podniesienie piersi. W zadaniu tym sprawdzi się biustonosz typu push-up oraz figi klasyczne, z wysoko wyciętymi nogawkami, które optycznie wyszczuplą uda.

Typ klepsydra to pełny biust, biodra oraz zaznaczona talia. Dlatego dobrym wyborem będzie stanik o zabudowanych miseczkach, na szerokich ramiączkach. Figi natomiast klasyczne, ale również zmysłowe stringi.

Figura jabłko to krągłe biodra, brzuch, smukłe nogi, ale brak wcięcia w talii. Biustonosz bardotka podniesie w tym wypadku biust i optycznie zwęzi talię. Figi jednak powinny mieć podwyższony stan.

Ramiona i biodra mają natomiast taką samą szerokość w przypadku figury prostokąta. Wcięcia w talii brak. Jeśli kobieta ma mały biust, powinna zakupić stanik typu push-up, a figi koniecznie powinny być o wysoko wyciętych nogawkach.

Każda kobieta jest inna, dlatego warto poszukiwać bielizny dobranej do swojej niepowtarzalnej figury. Taką z powodzeniem można znaleźć chociażby na stronie www.nevershy.pl.

Biustonosz dobrze dobrany

Dobór odpowiedniego biustonosza ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale i zdrowotne. Jeśli kobieta nosi zły rozmiar, biust nie tylko może ulec zniekształceniu, ale również pojawiają się bóle pleców, żeber czy nerwobóle. (www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zdrowie-rodziny/Dobrze-dobrany-biustonosz-warunkiem-zdrowych-piersi_33556.html?page=1&# )

Niestety biust zmienia się z upływem lat, po ciąży, karmieniu czy zmianie wagi. Zanim więc kobieta zakupi biustonosz, powinna dokładnie sprawdzić, jakiego rozmiaru poszukuje. Wbrew pozorom jest to akurat prosta czynność. Należy zmierzyć obwód pod biustem. Koniecznie ciasno oraz na wydechu. Następnie odjąć ok. 5-10 cm. W ten sposób uzyska się rozmiar obwodu. Kolejno należy zmierzyć obwód na wysokości brodawek, ale przy tym nie spłaszczać ich, nie uciskać.

Kiedy kobieta pozna oba wymiary, wystarczy odszukać je w tabeli rozmiarów biustonoszy. Bardzo możliwe, że będzie on daleki od tego, jaki kobieta nosiła do tej pory, ponieważ większość pań nosi niewłaściwie dobrany biustonosz.