Biżuteria ślubna jest nie mniej ważna od butów czy torebki – a w niektórych przypadkach nawet sukni! Jak wybrać kolczyki, bransoletki czy naszyjnik, aby idealnie pasowały do całej kreacji?

Na zakupy do jubilera weź ze sobą… suknię!

Zazwyczaj po pierwszych przymiarkach w salonie bardzo długo oczekuje się na docelową suknię. Podczas gdy krawcowa ciężko pracuje nad tym, by Twoja kreacja była idealna, Ty możesz dopasowywać do niej pozostałe elementy, w tym biżuterię.

Żeby jednak to zrobić, musisz dokładnie wiedzieć, do jakiej sukni dobierasz ozdoby. Oczywiście nie musisz zabierać jej do jubilera w dosłownym sensie, ale miej ją cały czas przed oczyma – najlepiej w formie wielu zdjęć (każdego z elementów i całości) w smartfonie.

Jakie elementy sukni powinny wpływać na wybór biżuterii?

Zdjęcia przydadzą się, kiedy nie będziesz umiała przypomnieć sobie, jak dokładnie wygląda suknia. Jeśli wizyta u jubilera odbędzie się w przeciągu kilku tygodni czy miesięcy od ostatniego spojrzenia na nią, to bardzo prawdopodobne, że szczegóły ulecą z pamięci!

Dlatego na fotkach uwzględnij przede wszystkim te elementy, które powinny mieć szczególny wpływ na wybór biżuterii:

  • Cały wygląd, fason i krój sukni
  • Dekolt
  • Styl i zdobienia
  • Kolor i rodzaj materiału

Mnóstwo inspiracji i porad związanych z doborem biżuterii ślubnej znajdziesz na platformie ślubnej Wedding.pl – wystarczy wejść na stronę https://wedding.pl/inspiracje/bizuteria-slubna/!

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru biżuterii ślubnej?

Pamiętaj jednak, że suknia to tylko jeden z wyznaczników tego, jaką biżuterię powinnaś wybrać na Ten Wielki Dzień. Kolczyki dobieramy do upięcia włosów, tutaj mogą się także pojawić takie elementy jak tiara, kwiaty, spinki lub inne dekoracje. Do figury i typu urody panny młodej mogą nie pasować pewne kolory lub motywy, rozmiar biżuterii.

Ważne jest również to, aby wszystkie elementy razem tworzyły całość. Nie chodzi o to, aby kupić kolczyki i bransoletki z jednego kompletu, ale aby cała biżuteria współgrała ze sobą stylistycznie. Jeśli to lubisz i jesteś ekspertką w tym zakresie, to oczywiście możesz poeksperymentować i mieszać style – ale czy ślub to na pewno najlepszy moment na doświadczenia?

Foto: Pexels.com