Owal, serce, trójkąt, romb czy kwadrat. Każda twarz jest inna, wpisuje się w inny kształt i co najważniejsze: każda twarz wymaga odpowiednio dobranej oprawy, podkreślającej atuty i tuszującej mankamenty każdego typu. Doradzamy jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy i nie zwariować!

okulary-jak-dobrac-okulary-do-ksztaltu-twarzy

Twarz owalna

Jak zwykle, posiadaczki owalnych twarzy mają najłatwiej. Idealne proporcje i linie sprawiają, że możesz spokojnie nosić każdą fryzurę, niezależnie od jej długości i formy. Przybij piątkę z Heather Locklear, Julią Roberts czy Kate Middleton i ruszaj do fryzjera bez obaw!

twarz owalna julia roberts
Julia Roberts (fot.Matt Baron/REX Shutterstock; /East News)

Twarz okrągła

W przypadku twarzy okrągłej musisz unikać 2 rzeczy – symetrycznych przedziałków, które wydłużają twarz i fryzur, które poszerzają twarz na wysokości oczu i policzków. Jeśli celujesz w krótką fryzurę, zaszalej i wybierz bardzo krótkie zmierzwione pixie, które dopełni twarz nie zmieniając jej proporcji. W przypadku dłuższych fryzur wybierz taki wariant, w którym włosy sięgają ramion – taka długość najlepiej wysmukla twarz. Dopełnij ją delikatnymi falami poniżej linii szczęki, co doda objętości. W ogóle loki i loczki są twoimi sprzymierzeńcami. Zainspiruj się Kate Winslet, Seleną Gomez czy Milą Kunis i pokaż się w falach.

twarz okragla kate winslett
Kate Winslett (fot.AFP PHOTO / CARL COURT/East News)

Twarz podłużna

Twarz podłużna wymaga tylko drobnego poszerzenia, by stać się pięknym owalem. Bob otulający policzki, uniesione pasma z końcówkami podwiniętymi do wewnątrz czy też fryzury pofalowane, z nutą retro doskonale pasują do tego kształtu twarzy. Przyjrzyj się, jak noszą się Angelina Jolie czy Courtney Cox i wykorzystaj te same sztuczki!

twarz podluzna angelina jolie
Angelina Jolie (fot.CelebrityPhoto.com /East News)

jak-dopasowac-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy

Twarz-serce

Wąska szczęka i szerokie czoło to charakterystyczne cechy twarzy w kształcie serca. Dla tego kształtu twarzy najlepszy będzie klasyczny bob, którego końcówki sięgają linii brody. Optycznie poszerzy on szczękę i zrówna ją z szerokością czoła. Całkiem dobrym wyborem są także dłuższe, luźne włosy opadające miękko na ramiona. Za to kiepskim wyborem będą fryzury krótkie, które obciążą górną część twarzy i podkreślą wąską linię szczęki.

ksztalt serca halle berry
Halle Berry (fot. @Parisa / Splash News / East News)

Twarz kwadratowa

Panie o kwadratowej twarzy muszą zadbać o złagodzenie swoich rysów. Pomocne tu będą fryzury krótkie i średniej długości, podwinięte w stronę twarzy i wszelkiego typu fale. Zbrodnią jest natomiast prostowanie włosów i fryzury długie, podkreślające pionowe linie twarzy. Dobrze sprawdzają się natomiast sięgające żuchwy boby, przełamujące prostą linię szczęki.

twarz kwadratowa emily deschanel
Emily Deschanel (fot.Byron Purvis/AdMedia/Capital Pictures/East News)