Wybierając fryzurę, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaki mamy kształt twarzy. Jest to najważniejsza kwestia! Podczas doboru nowego koloru włosów zwraca się uwagę między innymi na karnację skóry czy kolor oczu, natomiast jeśli chodzi o wybór fryzury, to najistotniejsze jest właśnie to, jaka jest nasza twarz: owalna, okrągła, pociągła, trójkątna, czy może kwadratowa? W zależności od tego dokonuje się wyboru idealnej fryzury. Jaka więc będzie idealna fryzura dla konkretnych kształtów twarzy? Sprawdź to!

Twarz owalna – jak dobrać do niej fryzurę?

Twarz owalna charakteryzuje się tym, że jest delikatnie podłużna, jej długość stanowi 1,5 szerokości twarzy, linia włosów jest trochę zaokrąglona, natomiast szczęka jest znacznie węższa niż czoło. To dość często spotykany kształt twarzy, dlatego na pewno wiele osób chciałoby wiedzieć, jaka fryzura będzie najlepsza. Posiadaczki owalnych twarzy mają dość duży komfort, co wynika z tego, że mogą zdecydować się zarówno na długie, jak i krótkie fryzury, aczkolwiek warto zaznaczyć, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są krótsze włosy, dzięki którym możemy prezentować doskonałe proporcje twarzy.

Warto także wiedzieć, jakich fryzur powinny unikać wszystkie posiadaczki owalnych twarzy. Wymieniamy tutaj kilka fryzur, które po prostu nie pasują do owalnych twarzy. Mowa tutaj o długich i prostych włosach z przedziałkiem na środku bez grzywki. Dlaczego taka fryzura nie pasuje do owalnego kształtu twarzy? Z bardzo prostego powodu – taka fryzura wydłuża twarz, czego raczej powinniśmy unikać. Niezbyt dobrym wyborem będzie także krótki bob bez grzywki. Jeśli jednak mamy wątpliwości, jaka fryzura będzie dla nas najlepsza, to możemy poszukać fachowych porad, których na pewno udzieli nam fryzjer mobilny.

Czym wyróżnia się okrągła twarz?

Okrągła twarz to również dość często spotykany kształt, który wyróżnia się tym, że zarówno długość, jak i szerokość twarzy są bardzo zbliżone, natomiast kości policzkowe nie są jakoś wyraźnie zarysowane. Ten kształt twarzy wymaga przede wszystkim wysmuklenia. Dlatego też wszystkie posiadaczki okrągłej twarzy powinny zrezygnować z poszerzających fryzur – takich jak na przykład popularny długi bob. Możemy zdecydować się na grzywkę, choć trzeba pamiętać, że w takim wypadku powinna być zaczesana na bok. Najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczek takiego kształtu włosów będą pocieniowane włosy na czubku głowy, dzięki czemu największa objętość włosów znajdzie się na czubku głowy, natomiast najmniejsza na linii policzków. Wszelkie rodzaju fryzury, które swobodnie nachodzą na twarz, są doskonałym wyborem.

Podobnie jak w przypadku owalnej twarzy wyróżniamy kilka fryzur, których po prostu powinniśmy unikać. Są to przede wszystkim długie i proste grzywki, które sprawiają, że twarz wydaje się jeszcze bardziej okrągła. Powinniśmy unikać także fryzur, które odsłaniają skronie, czy takich, w których objętość włosów skupiona jest na linii kości policzkowych.

Twarz pociągła – co ją wyróżnia?

Twarz pociągłą dość łatwo rozpoznać, co wynika z tego, że jej długość jest znacząco większa niż szerokość, natomiast linia żuchwy jest prosta i długa. Wyróżnia ją także wysokie czoło. Posiadaczki pociągłej twarzy powinny zdecydować się na fryzury, które skracają twarz, dlatego też doskonałym wyborem będą różnego rodzaju loki czy fale, które dzięki swojej objętości sprawiają, że twarz jest szersza. Warto także wiedzieć, że należy unikać długich i prostych włosów, gdyż bardzo negatywnie wpływają one na kształt twarzy.

Jak rozpoznać twarz trójkątną?

Twarz trójkątna ma kilka bardzo charakterystyczny cech. Wśród nich wyróżniamy przede wszystkim bardzo szerokie czoło, które praktycznie od razu rzuca się w oczy. Innymi cechami są: niewielki podbródek, wąski policzki, czy to, że dolna część twarzy jest znacznie węższa od górnej. Osoby mające trójkątną twarz powinny zdecydować się na fryzury cieniowane – to najlepszy wybór. Jeśli chodzi o grzywki, to dobrym rozwiązaniem będzie krótka grzywka, czy nawet klasyczny bob.

Twarz kwadratowa – jak wybrać idealną fryzurę?

Twarz kwadratowa wyróżnia się tym, że szerokość szczęki jest bardzo zbliżona do szerokości czoła. Inną bardzo charakterystyczną cechą jest to, że występują bardzo wyraźnie zarysowane kości żuchwy. Twarz kwadratowa ma ostre rysy twarzy, dlatego też wybierając fryzurę, powinniśmy skupić się na tym, aby je złagodzić. Jednym z prostszych sposobów na to jest wycieniowanie końcówek włosów. Dobrym rozwiązaniem jest także przedziałek z boku. Krótko mówiąc – sprawdzą się wszelkie fryzury o miękkiej linii, cięcia asymetryczne oraz loki.

Istnieje również wiele fryzur, których powinniśmy po prostu unikać. Chodzi tutaj przede wszystkim o proste grzywki, geometryczne fryzury, czy takie fryzury, które kończą się na linii brody. Warto też tutaj zaznaczyć, że nie warto samemu kombinować z doborem odpowiedniej fryzury – tą kwestią zajmie się np. fryzjer mobilny.

Fryzjer mobilny – kiedy warto się na niego zdecydować?

Fryzjer mobilny – czyli inaczej mówiąc usługi fryzjerskie z dojazdem do klienta – to bardzo wygodna opcja, na którą decyduje się coraz więcej osób. Jest to komfortowe rozwiązanie w wielu sytuacjach. Na usługi mobilne decydują się między innymi kobiety przed ważnymi uroczystościami takimi jak na przykład ślub czy inna uroczystość. Decydując się na tą opcję, nie musimy martwić się tym, jak dojedziemy do salonu fryzjerskiego, gdyż to fryzjer przyjedzie do nas. Bardzo atrakcyjna oferta – prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj