Praca przy komputerze, ciągłe korzystanie ze smartfonów, tabletów czy czytanie w słabym oświetleniu – to wszystko składa się na pogorszenie naszego wzroku. Coraz częściej jesteśmy zmuszeni do noszenia okularów korekcyjnych i traktujemy to jako przykry obowiązek. Dlaczego?

Dobór odpowiednich oprawek wydaje się z pozoru łatwy, a tak naprawdę przysparza nam wiele problemów i jest nie lada sztuką. Co więc zrobić by okulary dodały nam wdzięku i urody, jednocześnie stając się naszym najlepszym przyjacielem? – podpowiada Waldemar Błoch, ekspert marki TONNY.

Przy doborze oprawy okularowej pomocne nam będzie nie tylko określenie naszego kształtu twarzy. Równie ważne jest określenie siebie pod kątem kolorów. Są one zdefiniowane jako pory roku. Wyróżniamy odpowiednio:

Typ zima

ty9897c3 02

Charakteryzuje osoby, które mają bardzo jasną lub oliwkową karnację. Zwykle osoby te mają ciemny lub czarny kolor włosów. Dominującym kolorem oczu jest niebieski, zielony lub orzech laskowy. Najlepszym wyborem będą oprawy o jasnych lub chłodnych kolorach – czarny, biały, szary i niebieski. Dobrym wyborem będą także te w kolorze niebiesko-czarnym oraz srebrne.

Typ wiosna

ty4525c3 02

Ten typ karnacji charakteryzuje odcień brzoskwini lub kości słoniowej albo złotej z widocznymi piegami. Zazwyczaj osoby te mają włosy w kolorze jasnego blondu, po blond w odcieniu miedzianym. Kolor oczu to niebieski, szaro-niebieski, zielony lub złoto-brązowy. Ten typ wygląda fantastycznie w takich kolorach jak biały, beżowy, liliowy, łososiowy, niebieski chaber, jasno-różowy, złoty, jasno-brązowy, miedziany. Najlepiej pasujące kolory opraw to złoty, jasny brąz, beżowy, czerwony, koralowy.

Typ lato

tyf44c1 02

Osoby posiadające ten typ karnacji z reguły mają włosy koloru blond lub popielato-blond. Najczęściej występującym kolorem oczu jest piwny, szary, niebieski. Karnacja tych osób charakteryzuje się lekko różowym lub beżowym odcieniem. Odpowiednimi kolorami dla tego typu są kolory intensywne, ale nie jaskrawe. Oprawki należy dobierać w odcieniach: jasnoniebieskim, lawendowym, różowym.

Typ jesień

ty9894c2 02

Ten typ charakteryzuje się jasną karnacją o kolorze lekko złotym z tendencją do piegów. Najczęstszym kolorem oczu jest brązowy lub zielony, natomiast włosy są rude, złociste lub brązowe. Najlepszym wyborem kolorystycznym oprawy będą odcienie brązu, pomarańczowego, zielonego, głębokiej czerwieni czy wanilii. Warto, też rozważyć takie kolor jak złoty, czy naturalne barwy.

Pamiętajmy jednak, że dobór odpowiedniego koloru okularów to jeden z wielu czynników, który decyduje o tym czy będziemy w nich dobrze wyglądać. Przede wszystkim muszą nam się one podobać i sprawić byśmy czuli się swobodnie. Z pewnością będzie miało to odzwierciedlenie w naszym wyglądzie.

Przedział cenowy: 329 zł – 399 zł

Dostępność: najlepsze salony optyczne na terenie całej Polski. Więcej na www.tonnydesign.com