Trening – czy to fitness, pole dance, crossfit, czy klasyczny trening siłowy – wymaga od Ciebie zaangażowania. A nic nie podnosi zaangażowania bardziej, niż dobre samopoczucie i wysoka samoocena. Podpowiadamy, co zrobić, by dobrze czuć się na siłowni i szybko osiągnąć efekty treningu!

O sprawdzonych trikach na dobry wygląd w czasie treningu opowie obsługa serwisu www.lepszytrener.pl

Strój sportowy – czarna mamba i kameleon

Jeśli zaniedbałaś ostatnie treningi lub dopiero zaczynasz pracować nad wymarzoną sylwetką, sięgnij po dopasowany strój sportowy w ciemnym kolorze. Czernie i granaty optycznie wyszczuplają. Podobny efekt da strój kolorowy, ale łączący kilka kolorów bądź w postaci kamuflażu. Nie dość, że zamaskuje niedoskonałości, to jeszcze ukryje nieuniknione ślady potu.

Luźny czy dopasowany?

Strój sportowy powinien być dopasowany. Luźne dresy i obszerne bluzy są passe, a do tego mogą haczyć o elementy przyrządów treningowych, zagrażając Twojemu bezpieczeństwu. Jeśli chodzi o długość stroju, nie ma sztywnych reguł – dobierz taki, w którym czujesz się pewnie. Staraj się jednak nie odsłaniać zbyt dużo, może to zostać odebrane przez innych użytkowników jako pozerstwo i przechwalanie się.

Make-up – nie, ale…

Make-up to na siłowni kontrowersyjny temat. Co do zasady lepiej zrezygnować z makijażu podczas treningu, żeby uniknąć jego spłynięcia. Jeśli jednak koniecznie musisz mieć na sobie choć trochę kosmetyku, wodoodporna maskara i krem tonujący powinny znieść nawet dość intensywne ćwiczenia.

Wygodne buty – obowiązkowo!

Stopy łatwo ulegają kontuzjom, jeśli nie są dobrze podtrzymane dopasowanym obuwiem. Na tym elemencie stroju raczej nie oszczędzaj. Lepiej wypróbować 5 różnych par w sklepie, niż skończyć z mało wygodnym lub niewystarczająco trzymającym stopę obuwiem. Zwróć także uwagę na to, czy obuwie jest odpowiednio dopasowane do rodzaju treningu, jaki zamierzasz uprawiać na siłowni.

Estetyka butów sportowych to odrębny temat. Możesz je dopasować do stroju, skontrastować je by stały się ozdobą, lub wybrać model stapiający się odcieniem ze spodniami, by wysmuklić łydkę i podkreślić zgrabne nogi.

Biżuterię zostaw w domu

W miarę możliwości nie zabieraj na siłownię biżuterii. Zwłaszcza te dłuższe kolczyki i naszyjniki będą przeszkadzały w ćwiczeniach. Pierścionki również będą utrudniały wygodny chwyt urządzeń na siłowni, a przy części ćwiczeń mogą się łatwo uszkodzić; dlatego je również zostaw w domu bądź schowaj bezpiecznie w torbie.

Nie bój się dawać sobie nagrody

Nic nie skłania do treningów bardziej, niż nagrody. Dlatego co jakiś czas kup sobie nowy top, miękki ręcznik, pulsometr czy wystrzałowy bidon na napój izotoniczny. Nie dość, że będziesz się motywowała do kolejnych wyjść, to jeszcze po pewnym czasie będziesz miała cały wachlarz akcesoriów pod ręką!