Gruszka, waza, jabłko, kielich… Sprawdź, jaki masz typ sylwetki i dobierz idealną pozycję do swoich wymiarów.

Wybierając ubranie do garderoby, warto zawsze pamiętać o rodzaju swojej sylwetki. Umiejętnie dopasowane ubranie może świetnie podkreślić wszystkie nasze plusy i ukryć mankamenty urody. Stylizacyjne chwyty pomogą nam nie tylko ukryć zwisający brzuszek, ale także optycznie zmniejszyć szerokość talii, wydłużyć nogi czy podkreślić mały biust. Nie od dziś wiadomo, że każda kobieta ma różne kształty, a upragniony ideał 90x60x90 wcale nie musi być standardem.

Jak dopasować sukienkę do różnych typów figury? Jakie pozycje powinna zakładać gruszka, a które modele najlepiej się sprawdzą w przypadku pani o tzw. figurze dzwonka? W naszym poradniku publikujemy kilka niezbędnych informacji od zaufanych stylistów.

Figura Dzwonek

Panie o tym typie sylwetki mają zazwyczaj delikatne ramiona oraz rozbudowany dół. Talia jest wyraźnie zarysowana, dzięki czemu uda i okrągłe pośladki są szczególnie widoczne. Do takiej figury najlepiej założyć rozkloszowane pozycje o okrągłych dekoltach. Całość możemy uzupełnić podłużnymi wisiorami i koralami.

figura dzwonek koronkowa sukienka mini depare pl 581047572 12

Figura Gruszka

Kobiety gruszki mają zazwyczaj pełne biodra i okrągłe pośladki, tymczasem cała góra (ramiona i biust) pozostają drobne. Tutaj najlepiej postawić na sukienki odkrywające ramiona. Polecane są także zwiewne pozycje z lekkimi marszczeniami.

figura gruszka transparentna sukienka maxi depare pl 580918024 12

Figura Jabłko

Sylwetka typu jabłko jest zrównoważona. Ramiona są tej samej szerokości, co biodra. Biust tymczasem jest dość mały. Aby podkreślić piersi, możemy postawić na głębokie dekolty. Tymczasem w dole najlepiej się sprawdzą rozkloszowane spódnice.

figura jablko niebieska koronkowa sukienka depare pl 580779116 12

Figura Waza

Proporcjonalna sylwetka o zrównoważonej wielkości talii i bioder. Kobiety wazy posiadają szczupłe nogi i duży biust. Panie o takich kształtach mogą zakładać obcisłe sukienki oraz geometryczne ozdoby (np. w kształcie kwadratów, spirali, groszki, paski etc.).

figura waza obcisla sukienka w stylu boho depare pl 581122549 12

Figura Kielich

Panie o figurze kielicha mają rozbudowaną górę. Są to najczęściej posiadaczki szczupłych nóg, wąskich bioder oraz dużego biustu. By zadbać o odpowiednie proporcje, możemy postawić na dekolty w kształcie litery V. Obuwie? Sprawdzą się pozycje na platformie.

figura kielich luzna niebieska sukienka depare pl 581042116 12

Figura Lizak

Sylwetka rozbudowana od pasa w górę, jednak wielkość piersi nieco zaburza proporcje. W tym przypadku możemy postawić na dekolty o kształcie litery V oraz sukienki o ołówkowym dole.

figura lizak elegancka koronkowa sukienka depare pl 581037549 12

Odwiedź już dziś sklep Depare i kup sukienkę idealnie dopasowaną do Twojej figury.