Powszechnie uważa się, iż farbowanie włosów bezwzględnie jest związane z zastosowaniem tzw. ciężkiej chemii i ekspozycja skory głowy na liczne czynniki szkodliwe. Nie jest to jednak prawa i wcale nie musi dochodzić do tego, aby skora głowy narażona była na działanie szkodliwych czynników chemicznych. Wystarczy jedynie zastosować odpowiednie preparaty, do których zalicza się m.in. naturalne henna do włosów. Środki zawierające hennę stały się czołowym produktem kosmetologicznym, który został już doceniony wieki temu przez kultury bliskiego wschodu, Indii i innych krajów Orientu.

Czym najczęściej farbujemy włosy?

Badania wykonywane na rynkach międzynarodowych jednoznacznie wskazały, iż najczęściej do farbowania włosów stosowane są preparaty oparte o środki syntetyczne, które są produktami dużych koncernów kosmetycznych. Są one polecane przez wiele towarzystw kosmetycznych, jednak często są to rekomendacje sponsorowane, a firmy oceniające należą de facto do jednego holdingu. To powoduje, iż brakuje realnej świadomości na temat szkodliwości stosowania niektórych rodzajów kosmetyków koncernowych. W ten sposób dochodzi do wielu patologii, na które nie da się jednoznacznie nie odpowiedzieć.

Działanie czynników uszkadzających

Włosy narażane są na liczne czynniki uszkadzające. Związki utleniające zawarte w farbach kolorystycznych – szczególnie rozjaśniających wykazywały długofalowe negatywne skutki dla stanu skóry głowy osób je stosujących. Dużym problemem, który wyewoluował z nowoczesnych środków kosmetycznych okazał się wpływ związków takich jak paraben, SLS, amoniak oraz innych substancji o silnie drażniących i uszkadzających włosy właściwościach.

W ten sposób doprowadzano jednoznacznie do poważnych powikłań pod postacią następujących powikłań:

  • łupieżu,
  • łojotokowego zapalenia skóry głowy,
  • nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy,
  • wypadania włosów,
  • nadmiernej łamliwości.

Dlatego też warto rozważyć takie preparaty, jak naturalne henna do włosów, które są pochodnymi jedynie substancji o pochodzeniu naturalnym.Więcej na ten temat na https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/naturalne-farby-do-wlosow-bio-henny. Ma to szczególne znaczenie dla zachowania świetnego wyglądu i kondycji włosów przed, w trakcie i po koloryzacji. Proces koloryzacji zachodzi identycznie jak w przypadku klasycznych farb, jednakowoż nie jest tak szkodliwy dla włosów.

Jaką hennę zastosować?

Wybór jest bardzo szeroki. Wielu producentów naturalnych kosmetyków m.in. Orientana oferują w swojej ofercie kompleksowe i specjalistyczne preparaty, przebadane zgodnie ze standardami dermatologicznymi, z zastosowaniem najnowocześniejszych