Nie bez powodu mówimy, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. We własnych ścianach, bez względu na to jak urządzonych, zawsze czujemy się bezpiecznie. Znamy wszystkie kąty, mamy swoje przyzwyczajenia, wiemy, gdzie leżą osobiste rzeczy. Dom jest przestrzenią, którą wypełniamy sobą, swoim gustem i swoimi upodobaniami. Dlatego też świetnym pomysłem na dekorację salonu jest galeria ścienna.

Galeria ścienna to zbiór ramek ułożonych w dowolny kształt, powieszonych na ścianie. To, co znajdzie się w ramkach, zależy wyłącznie od Ciebie. Zespół DMN.PL pomoże Ci stworzyć galerię krok po kroku.

1. Planowanie

W pierwszej kolejności musisz zaplanować, jak Twoja galeria ścienna będzie wyglądała. Jeśli nie masz żadnego pomysłu, zainspiruj się zdjęciami z Internetu. Następnie wybierz fragment ściany, na której chcesz powiesić ramki. Klasycznym wręcz miejscem jest przestrzeń nad sofą. Wstępnie rozrysuj na kartce układ. Pomyśl, co chcesz włożyć do ramek. Zdjęcia? Cytaty motywacyjne? Wycinki z gazet? Mapy? Kolorowe grafiki? Masz pełną dowolność.

2. Zakupy

Wstępna część zadania już za Tobą. Wiesz, jakie wymiary będzie miała Twoja galeria, masz jej szkic. Weź go ze sobą na zakupy. W pierwszej kolejności będą Ci potrzebne ramki. Nie bój się łączyć ze sobą różnych wzorów, kolorów i kształtów ramek, ale z drugiej strony nie przesadź. Całość może mieć artystyczny charakter, ale musi pasować do reszty wnętrza. Teraz zastanów się, czy chcesz kupić coś jeszcze, na przykład spray do pomalowania ram, kolorowy papier czy inne elementy do ozdoby galerii.

3. Aranżacja

Przyszedł czas na aranżację ramek. Najpierw w każdą z nich włóż zdjęcie, cytat motywacyjny czy wycinek z czasopisma. Potem ułóż je na podłodze w taki sposób, jak chcesz, żeby wisiały na ścianie. Zobacz, czy taki układ Ci się podoba, możesz też zrobić zdjęcie. Potem wymierz odległość pomiędzy ramkami, a na ścianie zaznacz punkty, w których trzeba wbić gwoździe. Dopiero, gdy nabierzesz pewności, że ramki będą wisieć w dobrych miejscach, zabierz się do pracy. Pamiętaj, by mieć pod ręką dobrą, stabilną drabinę, dzięki której sprawniej powiesisz ramki.

Twoja galeria ścienna jest już gotowa. Mamy nadzieję, że sprawia Ci wiele radości i pięknie prezentuje się w salonie.