Marzy ci się spektakularnie świetliste spojrzenie? Taki efekt da się osiągnąć idealnymi, gęstymi i długimi rzęsami. Tajemnica leży w sposobie ich malowania. Dowiedz się, jak prawidłowo malować rzęsy, by podkreślić ich piękno.

Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający

Nawet najlepsza technika malowania nie sprawdzi się, jeśli twój tusz do rzęs nie będzie najlepszej jakości. Powinnaś go dobrać do kształtu oka, rodzaju rzęs i wymagań. W większości przypadków najlepiej sprawdzi się dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający, na przykład tusz Maybelline Colossal. Tylko taki gwarantuje efekt sztucznych rzęs, zapewnia objętość i długość.

Kolejnym ważnym elementem jest podkręcenie. W tym wypadku liczy się zarówno technika, jak i szczoteczka. Te proste raczej nie podkręcają za bardzo, o wiele lepszym rozwiązaniem są szczoteczki stożkowate, jak na przykład tusz Maybelline Colossal. Jeśli masz proste, krótkie rzęsy o podobnej długości, dobrze sprawdzi się wygięta szczoteczka, która pomoże także rozczesać i pomalować dolne rzęsy.

Jak malować rzęsy? Kilka zasad

  1. Przed każdym malowaniem oczyść szczoteczkę z nadmiaru tuszu. Możesz użyć do tego chusteczki higienicznej. Dzięki temu rzęsy będą lepiej rozdzielone i nie znajdą się na nich grudki tuszu.
  2. Przyłóż szczoteczkę do nasady włosków tak, by wniknęła między rzęsy. Zacznij malować od zewnętrznego kącika oka.
  3. Poruszaj delikatnie szczoteczką, wykonując zygzakowate ruchy. Maluj rzęsy z uwagą, powoli i delikatnie. Dzięki temu rzęsy będą dokładnie pomalowane, a efekt wydłużenia będzie bardziej widoczny.
  4. Dolne rzęsy maluj, trzymając szczoteczkę pionowo. Ten sposób jest potrzebny zwłaszcza dla osób, które mają krótkie rzęsy.
  5. Zwróć uwagę na to, by nie nałożyć za wiele kosmetyku – mocno wytuszowane rzęsy już nie są w modzie. Najładniej wyglądają takie, które są dobrze rozdzielone i wyglądają atrakcyjnie.
  6. Zawsze tuszuj rzęsy co najmniej dwa razy.

Malowanie rzęs – triki poprawiające urodę

Odpowiednie malowanie rzęs może także poprawić ich wygląd i zmniejszyć mankamenty. Jeśli chcesz mieć grube rzęsy i uzyskać efekt większej objętości, koniecznie pomaluj je także od strony powieki.

Używasz zawsze czarnego koloru? Słusznie, naprawdę ładnie wygląda. Jednak dla pań o włosach blond lub rudych lepiej sprawdzają się neutralne odcienie – jasne i ciemne brązy. To da naturalniejszy i świeższy efekt. Na imprezę możesz wypróbować niebieski lub granatowy tusz. Będzie bardziej interesujący i podkreśli kolor oczu.