Strona głównaŻycieJak obniżyć wydatki na serwisowanie samochodu?

  Jak obniżyć wydatki na serwisowanie samochodu?

  Samochód bez względu na to czy nowy czy używany, aby zachować pełną sprawność wymaga serwisowania. Zaczynając od przeglądów gwarancyjnych, na niespodziewanych naprawach kończąc – okazji do wizyt w serwisie podczas użytkowania auta może być wiele. Dużą część z nich wraz z kosztami można zaplanować już w momencie zakupu samochodu, wybierając pakiety serwisowe lub dodatkowe pakiety ubezpieczeń.

  Kierowcy wybierając nowy samochód, oprócz jego wyglądu, danych technicznych czy wyposażenia, zwracają także uwagę na koszty eksploatacji. Wydatki związane z regularnym wykonywaniem przeglądów są jednym z istotnych elementów wpływających na całkowity koszt utrzymania auta. W kwestii planowania nakładów na samochód pomocnym rozwiązaniem są pakiety serwisowe, pakiety pogwarancyjne oraz specjalne oferty ubezpieczenia proponowane przez dealerów.

  Pakiety serwisowe – zaplanuj wydatki

  Bez względu na to, czy samochód kupiony jest za gotówkę, na kredyt czy w leasingu pakiety serwisowe pozwalają zaplanować koszty nawet na kilka najbliższych lat np. okres umowy kredytowej.

  Co ważne, posiadacze takich pakietów mają pewność, że wszystkie przeglądy i naprawy wykonywane są przez autoryzowane serwisy, a więc przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

  To dobry sposób na zwiększenie wartości rynkowej używanego samochodu przy odsprzedaży, dzięki udokumentowanej historii serwisowej. W zależności od wybranego wariantu pakietu kierowca może dokonać w dowolnym ASO danej marki m.in.: wymiany oleju, płynu hamulcowego i świec zapłonowych, wymiany filtrów oleju, paliwa, powietrza czy też wymiany tarcz i klocków hamulcowych, szczęk, sprzęgła nawet piór wycieraczek (dostępne zwykle w rozszerzonej wersji).Pakiety ubezpieczeń – serwisowanie aut po gwarancji

  O naprawy auta nie muszą też martwić się właściciele samochodów używanych. Na ciekawą ofertę mogą liczyć np. właściciele ŠKODY .

  Z myślą o nich w ofercie ubezpieczeń ŠKODY pojawił się Program Gwarantowane Auto. To propozycja dla kierowców, którym kończy się gwarancja producenta, a którzy nadal chcą korzystać z fachowej pomocy Autoryzowanych Partnerów ŠKODY na atrakcyjnych warunkach. W ten sposób zyskują ochronę przed niespodziewanymi wydatkami związanymi z naprawą nawet kilkuletniego samochodu. Taką ofertą ubezpieczeń ŠKODY (www.Vwbank.pl/dla-mnie/ubezpieczenia/pakiety-komunikacyjne.html) może zostać objęte nawet 7-letnie auto. Dodatkową korzyścią jest zastosowanie uproszczonej procedury przy zawieraniu polisy oraz zgłaszaniu i likwidacji szkód. W ten sposób można przedłużyć fabryczną gwarancję samochodu na kolejne 3 lata.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,929ObserwującyObserwuj