Samochód bez względu na to czy nowy czy używany, aby zachować pełną sprawność wymaga serwisowania. Zaczynając od przeglądów gwarancyjnych, na niespodziewanych naprawach kończąc – okazji do wizyt w serwisie podczas użytkowania auta może być wiele. Dużą część z nich wraz z kosztami można zaplanować już w momencie zakupu samochodu, wybierając pakiety serwisowe lub dodatkowe pakiety ubezpieczeń.

Kierowcy wybierając nowy samochód, oprócz jego wyglądu, danych technicznych czy wyposażenia, zwracają także uwagę na koszty eksploatacji. Wydatki związane z regularnym wykonywaniem przeglądów są jednym z istotnych elementów wpływających na całkowity koszt utrzymania auta. W kwestii planowania nakładów na samochód pomocnym rozwiązaniem są pakiety serwisowe, pakiety pogwarancyjne oraz specjalne oferty ubezpieczenia proponowane przez dealerów.

Pakiety serwisowe – zaplanuj wydatki

Bez względu na to, czy samochód kupiony jest za gotówkę, na kredyt czy w leasingu pakiety serwisowe pozwalają zaplanować koszty nawet na kilka najbliższych lat np. okres umowy kredytowej.

Co ważne, posiadacze takich pakietów mają pewność, że wszystkie przeglądy i naprawy wykonywane są przez autoryzowane serwisy, a więc przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

To dobry sposób na zwiększenie wartości rynkowej używanego samochodu przy odsprzedaży, dzięki udokumentowanej historii serwisowej. W zależności od wybranego wariantu pakietu kierowca może dokonać w dowolnym ASO danej marki m.in.: wymiany oleju, płynu hamulcowego i świec zapłonowych, wymiany filtrów oleju, paliwa, powietrza czy też wymiany tarcz i klocków hamulcowych, szczęk, sprzęgła nawet piór wycieraczek (dostępne zwykle w rozszerzonej wersji).Pakiety ubezpieczeń – serwisowanie aut po gwarancji

O naprawy auta nie muszą też martwić się właściciele samochodów używanych. Na ciekawą ofertę mogą liczyć np. właściciele ŠKODY .

Z myślą o nich w ofercie ubezpieczeń ŠKODY pojawił się Program Gwarantowane Auto. To propozycja dla kierowców, którym kończy się gwarancja producenta, a którzy nadal chcą korzystać z fachowej pomocy Autoryzowanych Partnerów ŠKODY na atrakcyjnych warunkach. W ten sposób zyskują ochronę przed niespodziewanymi wydatkami związanymi z naprawą nawet kilkuletniego samochodu. Taką ofertą ubezpieczeń ŠKODY (www.Vwbank.pl/dla-mnie/ubezpieczenia/pakiety-komunikacyjne.html) może zostać objęte nawet 7-letnie auto. Dodatkową korzyścią jest zastosowanie uproszczonej procedury przy zawieraniu polisy oraz zgłaszaniu i likwidacji szkód. W ten sposób można przedłużyć fabryczną gwarancję samochodu na kolejne 3 lata.