Zaschnięty tusz do rzęs to zmora każdej z nas – zdarzyło Ci się kiedyś źle zakręcić tusz do rzęs? Zastanawiasz się, jak odświeżyć tusz do rzęs, który (choć kupiony miesiąc temu) już przysycha i nie daje się równomiernie nałożyć? Prezentujemy sprawdzone sposoby na awaryjne odświeżenie tuszu do rzęs.

”Jak nowy” nie znaczy „nowy”

Zanim spróbujesz odświeżyć tusz do rzęs pamiętaj, że to rozwiązanie awaryjne – nie regularny sposób postępowania. Niezależnie od wybranej metody odświeżania, powinnaś zaplanować w niedługim czasie zakup nowego tuszu do rzęs. Każdy kosmetyk jest najlepszy gdy jest nowy. Ale wróćmy do pytania – jak odświeżyć tusz do rzęs?

Spokojnie, to tylko awaria

Sposobów na odświeżenie tuszu do rzęs jest kilka, zależnie od stanu tuszu do rzęs.

  1. Połóż gęsty tusz do rzęs na kaloryferze – po kilku minutach będzie znacznie rzadszy i będziesz mogła dokończyć makijaż.
  2. Zagotuj wodę i wlej ją do szklanki. Do gorącej wody włóż na kilka minut tusz do rzęs i ciesz się odświeżonym tuszem przez kolejne tygodnie.
  3. Kropla wody lub kropli do oczu pomoże rozcieńczyć i odświeżyć zbyt gęsty tusz do rzęs.
  4. Podobny efekt da użycie balsamu do ciała lub mleczka do twarzy. Wystarczy wpuścić kroplę balsamu na szczoteczkę i ją włożyć z powrotem do opakowania tuszu – dzięki niemu tusz będzie się lepiej nakładał, ale będzie wysychał dłużej.
  5. Tusz w tubce jest mniej wygodny od klasycznego ze szczoteczką, ale śmiało możesz go użyć do rozcieńczenia tuszu do rzęs.
  6. W krytycznej sytuacji można odratować tusz do rzęs płynem do demakijażu – ale na co dzień nie polecamy tego sposobu, tusz po takiej operacji będzie mniej trwały.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Aby na przyszłość uniknąć problemów z przyschniętym tuszem do rzęs, pamiętaj o kilku sprawach:

  • Przy każdym otwarciu tuszu do rzęs, wtłaczasz do środka powietrze – dlatego gdy nabierasz tusz, włóż szczoteczkę tylko raz do opakowania, na pewno będzie na niej odpowiednia ilość tuszu.
  • Wizażyści stosują jednorazowe szczoteczki – i Ty spróbuj tego sposobu. Jednorazowa szczoteczka gwarantuje, że znacznie mniej przysychającego na rzęsach tuszu wraca do opakowania.
  • Jeśli na szczoteczce zebrał się już zaschnięty tusz, umyj ją płynem do dezynfekcji. W tym celu nasącz chusteczkę płynem i przeciągaj szczoteczkę w jedną stronę – tak, jakbyś ją wyciągała z opakowania.
  • Szczoteczkę wkładaj do opakowania równo, nie ocieraj nią o ścianki czy krawędź opakowania – tylko tak unikniesz trwałej deformacji szczoteczki.

Dobry tusz do rzęs – czyli co wybierali internauci Skąpiec.pl?

Wiesz już, jak odświeżyć tusz do rzęs, spróbowałaś wszystkiego i nic? W takim razie pora na nowy tusz do rzęs – poniżej ranking najpopularniejszych tuszy do rzęs w październiku 2013r.

Ranking producentów

LP. Nazwa producenta Ilość odsłon
1 Max Factor 21.25%
2 Rimmel 15.16%
3 Dior 12.54%
4 Maybelline 10.63%
5 Dermacol 10.28%
6 Lancome 9.06%
7 Bourjois 6.62%
8 Yves Saint Laurent 6.45%
9 Loreal 6.27%
10 Eveline 1.74%

Marka dla wielu klientów ma wielkie znaczenie. W wielu przypadkach wybór tuszu do rzęs opieramy właśnie na marce produktu. Ze statystyk porównywarki cen Skąpiec.pl wynika, że najbardziej poszukiwanym producentem była w minionym miesiącu firma Max Factor. Marka ta uzyskała 21.25% głosów. Następne pozycje w rankingu przypadły markom Rimmel (15.16%) oraz Dior (12.54%).

Ranking najpopularniejszych produktów

Poniżej zamieszczamy tabelę, w której widnieje 10 najpopularniejszych tuszów do rzęs w październiku 2013r. według serwisu www.Skapiec.pl . Ufamy, że w tym zestawieniu jest doskonały model dla was.

LP. Nazwa produktu Cena od Cena do
1 Dior Diorshow Tusz do rzęs 090 Noir (czarny) 105,00 zł 178,99 zł
2 Max Factor Masterpiece MAX Tusz do rzęs (czarny) 33,90 zł 49,00 zł
3 Max Factor 2000 Calorie pogrubiający (czarny) 28,59 zł 40,00 zł
4 Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils 02 7,5ml W Tusz do rzęs Odcień 107,20 zł 107,20 zł
5 Max Factor Lash Extension Effect Black Wydłużający do rzęs black 6,5ml 54,00 zł 54,00 zł
6 Lancome Hypnose Tusz do rzęs 01 Noir Hypnotic (czarny) 94,20 zł 118,00 zł
7 Bourjois Volume Glamour Max 25,00 zł 37,65 zł
8 Rimmel London Tusz 123 Looks 9,5ml W Tusz do rzęs 001 Black 11,70 zł 12,20 zł
9 Maybelline The Colossal Smoky Eyes Volum Express Tusz – tusz do rzęs 10ml 19,80 zł 25,00 zł
10 Rimmel Scandaleyes Tusz do rzęs Black 20,16 zł 20,16 zł

Opis najpopularniejszych produktów

 

Zakup produktu musi być podjęty z głową. A taki najprawdopodobniej będzie, jeśli produkty będą miały konkretnie podane parametry techniczne. W takiej sytuacji wybranie danego modelu powinno być prostsze.

 

Dior Diorshow Tusz do rzęs 090 Noir (czarny)

Dior Diorshow Tusz do rzęs 090 Noir (czarny)

 

Najpopularniejszy w minionym miesiącu artykuł z kategorii makijaż – oczy to Dior Diorshow Tusz do rzęs 090 Noir (czarny). Model ten cechują następujące parametry techniczne: Rodzaj: Tusz, Kolor: czarny, Wodoodporny: nie, Pojemność: 11,5ml

 

Max Factor Masterpiece MAX Tusz do rzęs (czarny)

Max Factor Masterpiece MAX Tusz do rzęs (czarny)

 

Max Factor Masterpiece MAX Tusz do rzęs (czarny) uplasował się na następnej lokacie w naszym plebiscycie. Tego typu makijaż – oczy posiadają sporą ilość pochwalnych recenzji, a ich główne parametry to: Rodzaj: Tusz, Kolor: czarny, Wodoodporny: nie, Pojemność: 7,2ml

 

Max Factor 2000 Calorie pogrubiający (czarny)

Max Factor 2000 Calorie pogrubiający (czarny)

 

Max Factor 2000 Calorie pogrubiający (czarny) to kolejny najczęściej oglądany przez konsumentów model w kategorii „makijaż – oczy”. Rodzaj: Tusz, Kolor: czarny, Wodoodporny: nie, Pojemność: 9ml to kluczowe elementy wyróżniające model o nazwie Max Factor 2000 Calorie pogrubiający (czarny).

 

Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils 02 7,5ml W Tusz do rzęs Odcień

Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils 02 7,5ml W Tusz do rzęs Odcień

 

Rodzaj: Tusz to najistotniejsze parametry produktu Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils 02 7,5ml W Tusz do rzęs Odcień – zdobywcy czwartego miejsca w naszym rankingu.

 

Max Factor Lash Extension Effect Black Wydłużający do rzęs black 6,5ml

Max Factor Lash Extension Effect Black Wydłużający do rzęs black 6,5ml

 

Piąte miejsce w rankingu top 5 na najbardziej pożądany w kategorii makijaż – oczy zdobył Max Factor Lash Extension Effect Black Wydłużający do rzęs black 6,5ml. Główne parametry artykułu Max Factor Lash Extension Effect Black Wydłużający do rzęs black 6,5ml to: Rodzaj: Tusz