Zima to wyjątkowo trudny czas dla naszych włosów. Oprócz ogrzewanych pomieszczeń i dużych zmian temperatury są one narażone także na wiatr i mróz. Nie bez znaczenia są też czapki, szaliki oraz kurtki, które sprawiają, że włosy się elektryzują i przesuszają. Zimowa odzież nie wpływa także pozytywnie na kształt naszej fryzury, czyniąc ją często niemożliwą do okiełznania. Początek wiosny wydaje się więc być dobrym momentem na zadbanie o kondycję włosów oraz na przywrócenie im blasku i świeżości.

Podcinanie zniszczonych włosów

Pierwszym krokiem, który warto wykonać, jest podcięcie suchych i zniszczonych po zimie końcówek. Należy pamiętać o regularności i korzystaniu z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Włosy powinno się podcinać przynajmniej raz na dwa lub trzy miesiące, aby zachować ich zdrowy wygląd i blask na dłużej. Oprócz podcinania, w salonach fryzjerskich możemy skorzystać z wielu zabiegów regenerujących, które przynoszą natychmiastowy efekt po ich wykonaniu: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid

Odpowiednia pielęgnacja

Oprócz podcięcia końcówek warto pokusić się o tymczasowe wstrzymanie od stylizacji na gorąco. Włosy po zimie są wyjątkowo podatne na wszelkie dodatkowe ingerencje zewnętrzne, które mogą jeszcze bardziej je uszkodzić i narazić na kruchość oraz łamliwość.

Właściwa pielęgnacja jest szczególnie ważna w procesie odżywiania włosów po zimie. Szampony, po które sięgamy, nie powinny zawierać silikonów oraz mocnych detergentów i być przeznaczone do konkretnego rodzaju włosa. Odżywka powinna mieć lekką formułę i być bogata w składniki, które zregenerują nasze włosy, zwłaszcza po niesprzyjających, zimowych warunkach atmosferycznych, na które były narażone przez dłuższy czas. Do codziennej pielęgnacji i planu odbudowy warto dodać także maskę oraz oleje do włosów. Maskę należy stosować co najmniej raz w tygodniu, aby przyniosła pożądany efekt. Olejki do włosów wcierać możemy zarówno w skórę głowy, jak i we włosy na całej ich długości.