Łabędzia szyja to od dawna element kanonu piękna. Te z nas, którym natura poskąpiła długiej, gładkiej i smukłej szyi muszą uciekać się do modowych trików. Zobacz, jak optycznie wydłużyć krótką szyję i prostymi zabiegami uzupełnić to, czego poskąpiła natura!

Odpowiedni dekolt

Dekolt to najważniejsza kwestia w przypadku zbyt krótkiej szyi. Podstawą Twojej garderoby powinny stać się bluzki z dekoltem w serek – im głębszym, tym lepiej. Unikaj za to bluzek z okrągłym dekoltem, ciasno otaczającym szyję. Wszelkie ubrania ciasno dopasowane do szyi (koszulki polo, golfy, półgolfy, koszulki ze ściągaczem) nie tylko nie wydłużają szyi, ale skupiają uwagę na tej części ciała.

Drugi wariant to ubrania eksponujące ramiona – szerokie dekolty odsłaniające ramiona i klatkę piersiową z pewnością doskonale zamaskują i wydłużą krótką szyję.

Jeśli chodzi o koszule, postaw na te o kopertowym kroju. Gdy zakładasz koszulę z kołnierzykiem, unikaj zapinania wszystkich guzików. By optycznie wydłużyć krótką szyję zostaw kilka górnych guzików rozpiętych, by odsłonić jak największą część szyi.

Biżuteria

Tak jak w przypadku ubrań, najgorsze co możesz wybrać to biżuteria ciasno otaczająca szyję. Zdecydowanie powinnaś sięgnąć po długie naszyjniki, najlepiej zakończone pionowym, wąskim wisiorkiem. Taki naszyjnik podkreśli kształt dekoltu i wyraźnie wydłuży optycznie szyję.

Twoimi sprzymierzeńcami są także długie, proste kolczyki – jako dodatkowe pionowe linie skutecznie wydłużą optycznie szyję i odwrócą uwagę Twoich rozmówców. Podobny efekt da apaszka luźno narzucona na ramiona, swobodnie opadające w dół.

Kategorycznie musisz unikać biżuterii i dodatków obciążających szyję – jeśli myślisz, że fantazyjnie przewiązana opaska czy duże korale ukryją krótką szyję, popełniasz straszny błąd. Im cięższa biżuteria, tym bardziej sylwetka wydaje się obciążona – a Ty sama wyglądasz, jakby Cię dusiła.

Fryzura

Do krótkiej szyi pasują wszystkie fryzury, które ją odsłaniają. Idealnie by było, gdybyś zdecydowała się na krótką fryzurę, eksponującą całą szyję – to jednak rozwiązanie dla odważnych. Bezpiecznym wariantem jest natomiast upięcie włosów w kok, zwłaszcza jeśli masz włosy o długości do ramion lub do połowy szyi. Aby optycznie wydłużyć krótką szyję, możesz także zapuścić włosy – włosy luźno rozpuszczone, sięgające łopatek i dalej równie skutecznie ukrywają krótką szyję.