Szczupłe i długie po samą szyję nogi – niestety większość z nas może o takich wyłącznie pomarzyć, bo w rzeczywistości posiada je tylko mały procent kobiet. Ale to, że los nie obdarzył nas figurą i wzrostem modelki, to jeszcze nie koniec świata, bowiem istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, by chociaż optycznie wydłużyć nogi. Jakie zatem ubrania i modowe triki pomogą nam uzyskać ten upragniony efekt?

Zakryj… pupę!

Choć niewątpliwie noszenie wysokich obcasów to jedna z podstawowych zasad, którą powinnyśmy stosować przy krótkich nogach, to kilka centymetrów więcej doda im także umiejętnie zakryta pod ubraniem pupa. A to właściwie z dwóch powodów. Po pierwsze, krótkość naszych nóg i cała dysproporcja ciała zauważalna jest dla obserwatora przede wszystkim od tyłu. Po drugie, położenie pupy pokazuje również, gdzie kończą się nasze nogi. Jeśli chcemy zatem optycznie wydłużyć nogi, nośmy nieco dłuższe bluzki, marynarki czy tuniki, gdyż sprawią wrażenie, że pod nimi skrywa się dalsza część naszych nóg.

Podwyższenie talii

Posiadaczki krótkich nóg powinny również przekonać się do sukienek i spódnic z podwyższonym stanem. Taki trik pozwala nie tylko odwrócić uwagę od naszych dolnych kończyn, ale też wprowadzić w stan złudzenia optycznego, w którym nogi zakończą się tam, gdzie będzie odcięcie w talii. Zamierzony efekt podkreśli również wąski pasek spięty w tym miejscu. Aby dodatkowo optycznie wydłużyć nogi, do takiego stroju najlepiej założyć szpilki. Jeśli jednak wysoki obcas nam nie służy, wybierajmy po prostu lekkie i niezabudowane buty, bez pasków wokół kostki. Nie bójmy się natomiast spódnic i sukienek do ziemi – sprawią, że będziemy wydawały się wyższe.

spodnie z wysokim stanem

Odpowiednie spodnie

Wydawałoby się, że każde obcisłe spodnie, w tym rurki i legginsy, same w sobie dodają kilka centymetrów wzrostu. Nic bardziej mylnego. Jeżeli mamy krótkie nogi najlepiej wyposażyć swoją garderobę w spodnie o szerokich i prostych nogawkach lub dzwony.

Jeśli chcemy optycznie wydłużyć nogi nie zapominajmy też, aby spodnie, buty i skarpetki były zawsze w tym samym kolorze – wtedy zatarta zostanie dla oczu granica pomiędzy wszystkimi tymi elementami. Botki starajmy się nosić tylko do długich spodni. Jeśli już koniecznie chcemy założyć je do spódnicy lub sukienki, pamiętajmy aby były w tym samym kolorze co rajstopy. To czego musimy bezwzględnie unikać, to wszelkie spodnie ze skróconą długością nogawki, w tym rybaczki. Jedyne co zrobią, to skrócą sylwetkę.