Pierwsze wrażenie jest głównym czynnikiem wpływającym na odbiór innych osób. W pierwszej kolejności zwraca się uwagę na urodę, sylwetkę i styl ubierania. To jak się wygląda, w znacznej mierze determinuje jak będzie się w przyszłości postrzeganym. Sama prezencja nie generuje w całości tworzonej opinii. Ważnym aspektem najczęściej pomijanym lub nieuświadamianym jest zapach.

Perfumy (fr. „per fumée” – przez dym) to zbiorcza nazwa określająca grupę kosmetyków, których głównym zadaniem jest modyfikowanie naturalnego zapachu.

Dobranie pachnideł stosownie do osobowości, pozwala wpływać na opinię pierwszego wrażenia i sposób postrzegania przez otoczenie. Za sprawą perfum można podkreślić pewne cechy charakteru, które nieodłącznie kojarzone są z pewnymi zapachami lub kompozycją aromatów.

Osoby skromne, o spokojnym temperamencie chętniej będą sięgać po stonowane, kwiatowe zapachy, kojarzące się z przyrodą niż po ciężkie, kadzidlane perfumy.

Osoby charyzmatyczne, o żywym usposobienie częściej wybiorą pachnidła, składające się ze składników bardzo dobrze wyczuwalnych i łatwych do zidentyfikowania. Jednym z nich jest paczula i piżmo. Jednak zapach piżma nie jest wyczuwany przez wszystkich tak samo, jednakże od wielu dziesiątek lat substancja ta jest uznawana za afrodyzjak. Niektórzy twierdzą, że tak właśnie pachnie miłość, wskazując na akordy piżmowe.

Wybór intensywności poszczególnych nut w perfumach, jest kwestią indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń, i zależy wyłącznie od kupującego kosmetyki. Powszechnie wiadomo, że każdy posiada swój ulubiony zapach. Niektórzy gotowi są nawet odbywać kąpiele w ukochanych aromatach, jedynie po to by zapach pozostawał z nimi na dłużej. Najwięksi spośród miłośników pachnideł odwiedzają targi starości, lokalne targowiska w krajach śródziemnomorskich lub arabskich, by znaleźć unikalne perfumy Hurtownia jest jednak dużo pewniejszym miejscem, gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu swoich ulubionych nut serca. Można tam znaleźć setki, a nawet i tysiące sztuk różnorodnych zapachów w bardzo konkurencyjnych cenach. Z pewnością nie wyjdziemy stamtąd bez nowej fiolki pachnącego cuda, a przy wiekszych zakupach można liczyć na rabat na następne perfumy Hurtownia to miejsce, w którym w produkty zaopatrza się wiele sklepów kosmetycznych i drogerii. Przed wizytą warto zabrać ze sobą niewielką ilość kawy, która ma działanie neutralizujące zapachy. Dzięki temu dłużej można się delektować różnorodnością akordów i rozróżniać poszczególne nuty głowy.