Lubisz często zmieniać fryzury? Doczepiane włosy to świetny sposób na szybką i łatwą metamorfozę. Mimo wielu sprzecznych opinii, istnieje wiele metod na przedłużanie włosów, które są całkowicie nieinwazyjne, czyli są bezpieczne i nie obciążają pasma. Niezależnie od tego, jaką metodę wybrałyście (pukle, pasemka keratynowe, klipsy), doczepiane włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Tylko wtedy uzyskany efekt będzie długi, a z gęstych długich pasemek będziemy mogły się cieszyć nawet do kilku miesięcy.

Jak myć doczepiane włosy?

Doczepiane włosy należy regularnie myć przeznaczonymi do tego środkami. W internecie oraz na półkach sklepowych możesz znaleźć wiele środków kosmetycznych do doczepianych włosów. Najlepiej wybrać szampony, maski i odżywki nawilżające (np. z jedwabiem). Zwykłe środki kosmetyczne (szczególnie te zawierające alkohol) wysuszają włosy, a także negatywnie wpływają na ich strukturę.

Co robić po umyciu doczepianych włosów?

Na mokre włosy możesz nałożyć nawilżającą odżywkę. Substancja powinna być gęsta i ciężka. Odżywkę rozprowadzamy równomiernie po całej długości pasem. Procedurę powtarzamy kilka razy (ok. 7 min.).

Jak czesać doczepiane włosy?

Aby doczepiane pasma nie plątały się, musisz rozczesywać pasma specjalną szczotką z podwójną regulacją włosia co najmniej 3-4 razy dziennie. Unikaj suszarek i lokówek, które wysuszają końcówki. Nie warto też chodzić spać z mokrymi włosami. Rano włosy będą wyglądać jak jeden duży wałek. Tego oczywiście nie chcemy. Przed snem zalecane jest zawiązanie włosów w warkocz.

Raz w miesiącu u fryzjera

Doczepiane włosy mogą zachować swój wdzięk i gęstość nawet do kilku miesięcy. Aby przedłużyć ich życie, należy co najmniej raz w miesiącu odwiedzić fryzjera, który może dokładnie przeczesać włosy, odseparować pasemka i odpowiednio skontrolować miejsca łączeń.

Więcej produktów do doczepianych włosów, a także świetne doczepy, treski i pasemka REMY możemy znaleźć w sklepie Euro-Hair.

mikroringi europe hair