Skóra wrażliwa wymaga wyjątkowego traktowania ze względu na jej nadreaktywność i podatność na podrażnienia. Odpowiednio dobrana pielęgnacja zapewni skórze wrażliwej komfort, ochronę przed działaniem czynników drażniących i dobrą kondycję. Jak dobrać kremy nawilżające do cery wrażliwej?

Skóra wrażliwa może intensywnie reagować na wiele czynników drażniących. Nieprzyjemne napięcie, przesuszenie i świąd powstawać mogą w kontakcie z alergenami lub w wyniku przebywania w pomieszczeniach o bardzo suchym powietrzu. To także efekty nieprawidłowo zbilansowanej diety czy somatycznych objawów psychicznego napięcia, jako objaw schorzeń autoimmunologicznych, łuszczycy lub atopowego zapalenia skóry. Jak odpowiednio pielęgnować skórę wrażliwą, by zapobiec występowaniu podrażnień i złagodzić objawy już istniejące? Jakie kremy nawilżające do cery wrażliwej sprawdzą się w naszym przypadku najlepiej?

Nawilżający kompres dla skóry

Podstawowym działaniem pielęgnacyjnym dla skóry wrażliwej powinno stać się jej głębokie nawilżanie, natłuszczanie i zabezpieczanie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – warunków atmosferycznych, suchego powietrza, dymu papierosowego i innych wpływów przyspieszających procesy starzenia się skóry. Kremy nawilżające do cery wrażliwej  powinny zawierać delikatne składniki niepodrażniające skóry, które jednocześnie głęboko nawilżą ją i odżywią. Lekki, kojący krem nawilżający Mixa PRO-TOLERANCE dzięki prostemu składowi nie zawierającemu konserwantów i barwników nie podrażnia cery i może być stosowany również na wyjątkowo delikatną i skłonną do podrażnień skórę w okolicy oczu. Zawartość witaminy PP oraz kwasów tłuszczowych zapewnia skórze intensywne odżywienie i pomaga odbudować i wzmacniać jej naturalną, hydrolipidową warstwę ochronną, której naruszenie powoduje nadwrażliwość, podrażnienia i nieprzyjemne napięcie skóry.

Naturalną warstwę ochronną naskórka naruszamy, używając do mycia twarzy kosmetyków zawierających silne detergenty. Warto więc zrezygnować z tradycyjnego mydła i oczyszczać cerę preparatami o pH zbliżonym do naszego prawidłowego. Skóra może stać się nadwrażliwa i wysuszona również z powodu nieprawidłowej diety, nieodpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu lub czynników hormonalnych.

Właściwie dobrana pielęgnacja skóry wrażliwej przy pomocy kosmetyków o delikatnych formułach, specjalnie dla niej przeznaczonych, zapewni codzienne zmniejszanie objawów podrażnień, łagodzenie napięcia i nadwrażliwości skóry.