Zapewne niejednokrotnie odczuwałaś stany lękowe, a to na skutek zbliżającego się egzaminu, zabiegu medycznego, spotkania z szefem bądź nieprzyjemnym klientem. Nie ważne co było przyczyną lęku, istotny był fakt, że czułaś się z tym niekomfortowo, a w konsekwencji czasami traciłaś apetyt lub miałaś problemy z zasypianiem.

Czasami własny lęk był tak silny, że pod jego wpływem bałaś się wypowiadać na temat własnych odczuć, myśli czy pomysłów, gdyż w głowie przewijały Ci się myśli, że Ci się nie uda, że się tylko wygłupisz. Brzmi znajomo prawda?

Andrzej Batko, znany psycholog, doradca i ekspert, który uczy najnowszych technik wywierania wpływu na ludzi podpowie Ci jak, w bardzo szybki sposób, pozbyć się lęku przed nadchodzącą sytuacją.

Gotowa? Zaczynamy!

  1. Znajdź takie miejsce, abyś miała przed sobą kilkanaście metrów wolnej przestrzeni.
  2. Pomyśl o czymś co wywołuje w Tobie stany lękowe (sytuacja, rozmowa, spotkanie).
  3. Wyobraź sobie, że pomiędzy Twoimi stopami w przód biegnie linia symbolizująca przyszłość (miejsce w którym stoisz symbolizuje teraźniejszość).
  4. Umieść na powyższej linii nieprzyjemne zdarzenie w czasie, np. „za 2 dni”, może być to w odległości metra lub kilkunastu metrów od obecnego miejsca.
  5. Teraz (w danym miejscu na linii, które wybrałaś) zrób wizualizację własnego wyobrażenia o tej sytuacji.
  6. Zacznij iść w kierunku tego zdarzenia w przód, w stronę przyszłości, przejdź przez nie i zatrzymaj się np. godzinę PO ZDARZENIU.
  7. Odwróć się o 180 stopni i spójrz „wstecz w przeszłość” na to zdarzenie, z miejsca w którym się teraz znajdujesz.
  8. Zwróć uwagę na to co się stało z Twoim lękiem. Najprawdopodobniej zniknął, gdyż nie można odczuwać lęku na temat czegoś co już się zakończyło (patrzysz bowiem w przeszłość). Najprawdopodobniej będziesz odczuwała inne uczucia, natomiast nie będzie to lęk.
  9. Wróć do miejsca, które symbolizowało teraźniejszość i pomyśl ponownie o nadchodzącej sytuacji.
  10. Spróbuj poczuć dawny lęk. I co? Bezskutecznie?

Na mnie podziałało, na Ciebie z pewnością także podziała:) Spróbuj, to nic nie kosztuje, a jedynie może Ci pomoc!
Powodzenia!

źródło: „Haker umysłów” – Andrzej Batko