Dla wielu osób ubytki w uzębieniu to ogromny dyskomfort, jednak współczesna stomatologia jest tak bardzo rozwinięta, iż z takim problemem można sobie poradzić od ręki. Co prawda trochę pieniędzy na takie usługi stomatologiczne trzeba będzie przeznaczyć, ale dzięki temu zadba się o własne zęby i będzie miało się piękny oraz zdrowy uśmiech.

Klinika dentystyczna dysponuje tak nowoczesnym sprzętem, iż stomatolodzy, którzy tam pracują nie mają problemów z mocowaniem implantów oraz protez. Oczywiście do każdego zabiegu stomatologicznego trzeba się odpowiednio przygotować, ale o tym pacjenci zostaną poinformowani przez wybranych dentystów.

Na czym polega uzupełnianie ubytków i jak długo trwa?

Klinika stomatologiczna z pewnością zajmie się uzupełnieniem wszelkich ubytków u swoich pacjentów. Trzeba się jednak przygotować na dość czasochłonne przedsięwzięcie, ponieważ im więcej ubytków w uzębieniu, tym dłuższa praca. Najwięcej szczęścia mają osoby, które muszą sobie poradzić zaledwie z jednym ubytkiem. Wiele zależy także od stanu pozostałych zębów, które powinny być wyleczone przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu dentystycznego. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są solidne implanty zębowe. To bardzo praktyczne oraz trwałe elementy, które mocuje się w miejscach, w których znajdują się ubytki. Implant to tzw. śruba, która zastępuje korzeń zęba. Można na niej zamocować korony lub też protezy stomatologiczne. Czasami całkowite wykonanie takiej usługi zajmuje wiele miesięcy, w zależności od stanu uzębienia danego pacjenta.

Protezy zębowe – na jakie można się zdecydować?

Protetyka stomatologiczna to bardzo ważna dziedzina stomatologii. Zainteresowani pacjenci mogą zdecydować się na wstawienie różnego rodzaju protez. Oczywiście w podjęciu ostatecznej decyzji pacjentom pomagają stomatolodzy. Po pierwsze można wybrać protezy ruchome lub stałe. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest proteza stała, która praktycznie niczym nie różni się od zwykłego zęba, ponieważ pozwala na odbieranie zróżnicowanych bodźców zewnętrznych. Ostateczna decyzja zawsze należy jednak do dentysty oraz leczonego pacjenta. 

Wojcik Clinic – najlepsza jakość usług dentystycznych.