Prawidłowo wykonany makijaż to nie tylko sposób na skuteczny oraz szybki kamuflaż. To przede wszystkim także wiele ciekawych trików, sprzyjających wyróżnieniu tych stref twarzy, które szczególnie nam się podobają lub, zupełnie odwrotnie, nad którymi trzeba nieco popracować.

Usta, jako bardzo ważny element kobiecego wyglądu, powinny zwrócić naszą szczególną uwagę w makijażu. Oprócz oczu, są tym elementem, który można pięknie podkreślić. Czy wiesz, jak powiększyć oraz estetycznie wyróżnić usta, stosując wyłącznie domowe triki?

Mężczyźni są wielbicielami dużych, ponętnych ust. Nic zatem dziwnego, że kobiety, dokładają wszelkich starań, by prezentowały się one nadzwyczaj dobrze. Kosmetykami, podobnie jak zabiegiem u chirurga, można zdziałać prawdziwe cuda. Tyle tylko, że te pierwsze pozwalają osiągnąć spektakularne efekty znacznie taniej oraz zupełnie bezboleśnie. Zatem, do dzieła!

Peeling przed makijażem

Na co dzień, wykonujemy różnego rodzaju peelingi ciała. Czy jednak wiemy, że taki sam zabieg, warto przeprowadzać również na ustach? Specjalnymi środkami, do wykonywania takich masaży, wpływamy bardzo dobrze na ukrwienie ust. Po kilku minutach od zastosowania okrężnych ruchów na wargach, usta wydają się pełniejsze. Ten element pielęgnacji pozwala również znacznie dłużej utrzymać się kredce oraz pomadce w idealnym stanie – makijaż ust jest wówczas po prostu trwalszy.

Konturowanie skóry wokół ust

Konturujemy twarz w wielu miejscach, głównie na policzkach, na linii żuchwy oraz na wąskiej części nosa – grzbiecie, czy na skroniach. Konturowanie, optycznie uwypukla i powiększa oraz wyszczupla elementy naszej twarzy. Bronzer oraz rozświetlacz możemy nałożyć także na okolice ust. Pierwszy produkt nałóżmy pod część wargi dolnej, dokładnie na środku. Rozświetlaczem otoczmy skórę nad górną wargą – również w środkowej linii. Prawda, że działa? A to dopiero początek.

Ciekawe produkty do wykonania makijażu ust: http://tagomago.pl/katalog/49/Usta/

Jaki kolor ust?

W powiększeniu ust, pomocna będzie czerwona pomadka, którą zestawimy z konturówką. Konturowanie wykonujemy jednak bardzo dokładnie. Produkt tego typu należy nałożyć około 1 mm od linii ust, a rysowanie zacznijmy od środka wargi, dolnej lub górnej – w zależności od naszej wygody. Uwaga, w kącikach, skierujmy się ponownie na linię ust. Wykonanie tutaj 1 mm odstępu, mogłoby spowodować zdeformowanie naszej dolnej części twarzy i powstanie nienaturalnego efektu.

Konturówką należy także wypełnić usta w załamaniach, kierując jej intensywny kolor około 2 cm do środka. Nie malujemy natomiast całych ust. Pozostałą ich część, wypełnimy pomadką w nieco jaśniejszym odcieniu.

Perfekcyjne pokrycie ust pomadką, wykonamy z użyciem pędzelka.

Uwaga: Dlaczego po wykonanym makijażu odbijamy usta w chusteczkę? Jest praktyczny sposób, który pozwali utrzymać trwałość pomadki i konturówki w dłuższym czasie oraz zminimalizuje zbieranie się nadmiaru produktów kącikach ust.

Ostatnim etapem powiększającego makijażu ust, będzie nałożenie korektora dokładnie dookoła ust. Możemy także na środku warg umieścić błyszczyk, szczególnie ten, mający właściwości powiększające. Taki produkt wywoła delikatne mrowienie, które także sprzyja powiększeniu tej strefy twarzy.