Po rozjaśnianiu włosy właściwie nigdy nie mają idealnego odcienia, tylko pojawiają się na nich refleksy. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak pozbyć się żółtego odcienia z włosów. Okazuje się, że jest na to przynajmniej kilka sposobów, a jednym z nich są płukanki do włosów.

Refleksy na włosach – skąd się biorą?

Żółte refleksy na włosach są zwykle efektem nieudanego farbowania, na przykład źle dobranej farby, zbyt krótkiego trzymania jej na włosach. Dodatkowo niechciane refleksy mogą pojawić się po kilku myciach. W takiej sytuacji refleksy mogą mieć kolor żółty lub pomarańczowy, a w niektórych przypadkach, po wielokrotnym farbowaniu, włosy mogą prawie stracić swój kolor i przypominać nieco kolor popielaty lub siwy. Rozjaśniając włosy od samej skóry głowy, można zauważyć, że właśnie tam, gdzie pojawiać się ma odrost, kosmyki będą prawie białe, co mocno kontrastuje z naturalnym odcieniem włosów. Właśnie dlatego warto zdecydować się na odpowiednią pielęgnację włosów farbowanych.

Jak pozbyć się refleksów na włosach?

Fryzjerzy doskonale wiedzą, że istnieje coś takiego jak koło barw, a kolory położone na przeciwko siebie neutralizują się. W przypadku farbowania włosów na blond, na przeciwko na kole, znajdzie się fiolet i niebieski. Właśnie dlatego warto szukać płukanek i szamponów w takich odcieniach, ponieważ doskonale zneutralizują one refleksy na włosach. Różne kosmetyki do włosów można znaleźć na stronie wapteka.pl

Warto także zdecydować się na zakup produktów Long 4 lashes – wapteka.pl

Czym są płukanki i jaki efekt przynoszą?

Płukanki do włosów pomagają zrewitalizować kolor włosów, a dodatkowo mogą mieć działanie odżywcze. To właśnie płukanki są najszybszym i najprostszym sposobem na przywrócenie ładnego koloru włosów. Warto jednak pamiętać o tym, że konieczna jest tutaj konsekwencja, a więc regularne używanie płukanki. Należy wybierać produkty w odcieniu fioletowym, które zneutralizują żółty kolor na włosach. W sytuacji, gdy na włosach pojawiają się zielone refleksy, konieczne jest z kolei stosowanie różowej płukanki. Niebieska płukanka pomoże tym paniom, u których pojawiają się rude lub miedziane refleksy.

Inne sposoby na refleksy na włosach – pielęgnacja farbowanej fryzury

Kolejną metodą jest stosowanie fioletowych szamponów do włosów, które mają słabsze działanie niż płukanki, jednak są wygodniejsze w użyciu. Polecanym rozwiązaniem jest także stosowanie tonerów do włosów, które sprawdzają się najlepiej w przypadku pasemek. W sytuacji, gdy żadna z metod nie przynosi spodziewanego efektu, konieczne jest najczęściej kolejne farbowanie lub ścięcie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj