Malowanie paznokci wydaje się taką prostą czynnością, a jednak wiele osób popełnia w trakcie niej liczne błędy. Wydaje nam się, że wystarczy przeciągnąć płytkę lakierem i gotowe. Niestety tak nie jest, musimy na to poświęcić więcej czasu i pracy, jeśli chcemy mieć perfekcyjnie pomalowane paznokcie. To zadanie wymaga też dużej cierpliwości, ponieważ tylko praktyka pozwoli uzyskać wymarzony efekt.

Przygotowanie paznokci do malowania

Należy odpowiednio przygotować płytkę paznokci, zanim przystąpimy do jej malowania. Dzięki temu będą się ładniej prezentować, a lakier dłużej się utrzyma. Na początek usuwamy wszystkie skórki i obcinamy paznokcie, a następnie nadajemy im odpowiedni kształt. Należy też usunąć z płytki wszelkie pozostałości lakieru lub odżywki za pomocą płatków kosmetycznych nasączonych zmywaczem. Doskonale nadają się do tego waciki bezpyłowe.  Dobrze oczyszczone i osuszone paznokcie łatwiej będzie nam się malowało. Natomiast skóra wokół powinna być natłuszczona, aby lakier do niej nie przywierał. Po dokładnym zmyciu resztek z paznokci, nakładamy na nie specjalną bazę lub odżywkę. Robimy to od skórek do brzegu, najpierw na środku płytki, a następnie po bokach. Bazę należy zostawić ją do całkowitego wyschnięcia, zwykle trwa to ok. 5 minut. W ten sposób na paznokciach powstanie warstwa, która będzie je chronić przed szkodliwym działaniem lakieru, zabarwieniami oraz uszkodzeniami. Baza sprawi również, że lakier będzie lepiej przywierał.

Malowanie paznokci

Po wyschnięciu bazy, paznokcie są gotowe do malowania. Jak to robić prawidłowo? Buteleczkę wybranego lakieru chwytamy między dłońmi i rozgrzewamy przez pocieranie. To sprawi, że pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogłyby utrudnić ładną aplikację produktu. Następnie zanurzamy pędzelek w lakierze, a jego nadmiar ściągamy na wierzchu buteleczki. Dzięki temu na paznokciach nie powstaną smugi. Pędzelek umieszczamy w centralnej części płytki u nasady i przeciągamy go tak, aby włosie rozeszło się na boki. Następnie czynność powtarzamy, po każdej części płytki. Pamiętajmy o tym, że lakier nakładamy tak samo, jak bazę, czyli pędzelek przesuwamy od skórek do brzegu. Jednak musimy uważać, aby nie wybrudzić skóry, ponieważ bardzo trudno ją oczyścić. Po całkowitym wyschnięciu lakieru z reguły nakładamy drugą warstwę, aby osiągnąć lepszy efekt. Jednak jeśli zrobimy to zbyt szybko na płytce, mogą pojawić się pęcherzyki powietrza. Kolejnym krokiem będzie pomalowanie paznokci specjalnym preparatem, dzięki któremu uchronimy się przed odpryskiwaniem. Na koniec należy odczekać 15-20 minut, aby paznokcie dokładnie wyschły. W tym czasie nie wykonujemy żadnych prac, które mogłyby zniszczyć naszą pracę. W przypadku kiedy nakładamy lakier hybrydowy należy doliczyć do całego procesy czas naświetlania paznokci pod lampa UV

Wydaje się Wam, że prawidłowe malowanie paznokci, może być dla Was zbyt trudne. Nie martwcie się, to tylko tak strasznie brzmi. Pamiętacie przecież, że praktyka czyni mistrza, więc po pewnym czasie dojdziecie do wprawy i będzie Wam to wychodzić coraz lepiej. Wystarczy tylko przestrzegać naszych wskazówek.