Nadchodzący czas karnawału to niekończące się przyjęcia, tańce i spotkania. To czas, który chcemy poświęcić dla znajomych, ale także sami chcemy się wtedy zrelaksować. Karnawałowe przyjęcia często przygotowujemy samodzielnie w naszych domach. Jako gospodarze musimy jednak zadbać o wiele szczegółów. Często posiłkujemy się listami zadań, a inspiracji szukamy w internecie. Warto korzystać z różnego rodzaju poradników oraz ebooków, aby móc zaskoczyć swoich gości. Dzisiaj podpowiemy, jak na karnawałowym przyjęciu efektownie podawać alkohol.

Zacznij od listy

Przygotowując przyjęcie musimy najpierw zaplanować jakiego rodzaju alkohol będziemy podawać. Zbyt obszerne menu nikomu nie wyjdzie na dobre. Ograniczenie różnorodności jest ważne nie tylko pod kątem oszczędnościowym, ale także organizacyjnym. Warto wybrać swoje ulubione drinki, uniwersalne smaki oraz czysty alkohol dla lubiących coś mocniejszego.

Przygotuj szklanki

Podczas karnawałowego przyjęcia chcemy zachwycić naszych gości. Z pewnością nie podamy drinków w plastikowych kubeczkach, jak w amerykańskim filmie. Warto przygotować na tę okazję specjalne szkło. W naszym zestawie muszą znaleźć się szklanki o uniwersalnym kształcie. Ponadto, powinniśmy posiadać szklanki do whisky oraz szklanki do drinków. Możemy delikatnie udekorować je cukrem czy owocami, w zależności od rodzaju drinka. W naszej kolekcji powinniśmy posiadać więcej szklanek niż gości, na wypadek gdyby szklanki się stłukły.

szklanki do whisky 300 ml 4 szt duka com 34

Pamiętaj o akcesoriach barowych

Jeśli chcemy, aby gwiazdą wieczoru był alkohol, warto zadbać o asystę prawdziwego barmana. Pokaz jego umiejętności z pewnością przypadłby do gustu zgromadzonym gościom. Możemy przygotować taki pokaz samodzielnie – będzie to jednak wymagało od nas pełnego zaangażowania. W takim przypadku musimy posiadać kilka niezbędnych akcesoriów. Pod ręką powinniśmy mieć przede wszystkim shaker do drinków. Dzięki niemu połączenia smakowe idealnie się ze sobą zgrają. Niezbędna będzie także miarka oraz kieliszki. Pamiętajmy, że goście mogą potrzebować także słomek czy serwetek.

kieliszki do martini 150 ml 6 szt duka com 31

Przygotowując karnawałowe przyjęcie dla znajomych chcemy wypaść jak najlepiej jako gospodarze. Odpowiednim podaniem alkoholu możemy ich mile zaskoczyć, a nawet zadziwić. Warto przygotować w menu najpopularniejsze drinki oraz czysty alkohol. Dzięki barmańskim akcesoriom możemy poczuć się jak prawdziwi mistrzowie. Nasi goście z pewnością zapamiętają to przyjęcie na długie lata.