Tusz do rzęs to obowiązkowy i ulubiony kosmetyk kobiet. Podkreślone rzęsy są uwodzicielskie i dodają spojrzeniu wspaniałej wyrazistości. Wydaje się, że tuszowanie rzęs jest najłatwiejszą czynnością w makijażu. Tymczasem z pewnością nie raz gdy zaczynasz malować rzęsy to zastanawiasz się – jak to zrobić, by były one długie i pięknie podkręcone?

Obecnie rynek kosmetyczny oferuje wiele najróżniejszych rodzajów tuszu do rzęs, zaczynając od pogrubiających, podkręcających, wydłużających, kończąc na całej gamie kolorów.

Tuszowanie rzęs jako ostatni etap makijażu

Tuszowanie rzęs powinno być zawsze ostatnim etapem makijażu. W innym wypadku możesz przypadkowo przyprószyć rzęsy cieniami, różem bądź pudrem. Szczoteczkę z tuszu wyjmuj jednym ruchem. Odruch „pompowania” jest nieprawidłowy. W ten sposób do buteleczki z tuszem dostaje się powietrze, a przez to sprawiasz, że tusz do rzęs szybciej wysycha. Zaschnięty tusz rozpoznasz po tym, że na rzęsach zaczynają się tworzyć grudki, a to właściwie czyni go bezużytecznym.

Pamiętaj także o doborze właściwej szczoteczki. Jeśli masz rzadkie rzęsy pamiętaj, aby wybrać szczoteczkę grubą i gęstą. Z kolei jeśli masz rzęsy proste – idealna dla Ciebie będzie szczoteczka w kształcie łuku.

Aby prawidłowo tuszować rzęsy warto je najpierw dokładnie rozczesać. Ważna jest też technika tuszowania, od której zależy efekt końcowy. Przed malowaniem rzęs upewnij się, że nie ma na nich pozostałości po kremie. Jeśli tak, to delikatnie przetrzyj je płatkiem nasączonym tonikiem. Warto też najpierw pokryć rzęsy bezbarwną odżywką, która stanowi świetną bazę pod tusz, a następnie oprószyć rzęsy pudrem transparentnym, aby tusz lepiej i dłużej utrzymywał się na rzęsach.

piekne brwi banner

Zasady malowania rzęs:

  1. Najpierw pomaluj same końcówki rzęs (1-2mm), a dopiero potem od nasady, po same końce.
  2. Malowanie rzęs zygzakiem jest drugą, istotną zasadą obsługi mascary. Jak już przejdziesz do etapu malowania od nasady, zygzak pozwoli Ci staranniej umalować rzęsy i pomoże uniknąć ich sklejania. Dzięki delikatnym ruchom w prawo i w lewo malowane rzęsy pozostaną rozdzielone.
  3. Zalotka – służy do podkręcania rzęs. Jest ona bardzo przydatna lecz nie jest obowiązkowa. Używaj ją przed tuszowaniem rzęs.
  4. Puder transparentny – minimalnie przypudrowane rzęsy będą miały większą objętość. Jeśli masz rzęsy cienkie, to jak najbardziej patent ten się sprawdzi.

Jeśli chcesz urozmaicić makijaż kolorowym tuszem, masz do wyboru dwie opcje:

  • możesz pomalować na kolorowo całe rzęsy;
  • możesz pomalować całe rzęsy na czarno, a jedynie końcówki pociągnąć kolorem.