Święta Bożego Narodzenia to czas, przed którym składamy sobie obietnice – nie będziemy w ostatniej chwili gorączkowo szukać prezentów, a celebrowania świątecznych dni nie spędzimy tylko siedząc przy suto zastawionym stole! Kto z nas ich dotrzymuje? Mamy w pamięci, że to, co jest przyjemnością dla podniebienia, niesie często ze sobą ryzyko przykrych dolegliwości. Wsparciem dla obciążonego układu trawiennego może być lek Dulcobis, dzięki któremu bezpiecznie i skutecznie pozbędziemy się uciążliwych zaparć.

Zmiana świątecznych przyzwyczajeń? Jest lepszy sposób!

Przejedzenie, tłuste potrawy, brak ruchu oraz napięcie związane z przygotowaniami, jakie często towarzyszy przed Bożym Narodzeniem, wpływa negatywnie na pracę układu trawiennego. Zmiana naszych przyzwyczajeń, tradycji, zrezygnowanie z polskich specjałów nie wchodzi w grę. Trudno sobie wyobrazić, aby w tym szczególnym okresie zamiast smażonych pierogów serwować tylko lekkostrawną sałatkę. Miejmy jednak świadomość konsekwencji ciężkostrawnej diety. Przykre dolegliwości np.: zaparcia, bóle brzucha, uczucie dyskomfortu, wzdęcia to najczęstsze objawy serwowane nam przez układ trawienny. Mogą one popsuć radosną atmosferę Świąt i wpłynąć na pogorszenie się naszego samopoczucia. Co zatem zrobić, aby móc skosztować wszystkich bożonarodzeniowych przysmaków a jednocześnie cieszyć się świetnym samopoczuciem?

Dulcobis – mała tabletka – wielka ulga

dulcobis opakowaie 40Skutecznym i bezpiecznym sposobem na zaparcia jest Dulcobis – stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć. Tabletki te mają specjalną otoczkę, dzięki której uwalniają substancję czynną tam, gdzie jest to potrzebne – w jelicie grubym. Dzięki temu preparat wpływa pozytywnie na usprawnianie jego czynności poprzez rozluźnienie oraz stymulowanie mięśni, zwiększa zawartość wody w świetle jelita, ułatwiając tym samym wypróżnianie. Lek przyjmowany jest na noc i przynosi ulgę nawet już po 6 godzinach od podania. Możemy zatem spać spokojnie, kiedy preparat działa i spełnia swoje funkcje. Czując zbliżające się kłopoty z czynnościami fizjologicznymi, możemy szybko zareagować i nie pozwolić, aby popsuły nam one bożonarodzeniowe świętowanie.

W szaleństwie przedświątecznych zakupów, pamiętajmy zatem o tym, aby uzupełnić domową apteczkę o Dulcobis. Przed wyjazdem na Święta do rodziny w odległe strony, sprawdźmy czy spakowaliśmy go do torebki. Mając go zawsze pod ręką pozbędziemy się niepotrzebnego uczucia ciężkości, a święta upłyną w lekkiej i przyjemnej atmosferze.

Lek dostępny jest w opakowaniach 20 i 40 tabletek.
Dodatkowe informacje: www.stopzaparciom.pl

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.
Cena rekomendowana: 20 tabletek – 7,50 pln; 40 tabletek 13,50 pln

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.