Większość osób szuka sposobu na schudnięcie. Poszukiwania w internecie zazwyczaj są owocne – w sieci można znaleźć setki porad, dzięki którym pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Należysz do osób, które zmagają się z niedowagą i chcą uzyskać odwrotny efekt? Zastanawiasz się, jak przytyć? Mamy kilka pomocnych i sprawdzonych wskazówek, dzięki którym wkrótce kilogramy na wadze zaczną rosnąć.

Podstawą jest zdrowe odżywianie

Wiele osób, które szukają wskazówek, jak przytyć, sądzi, że należy wprowadzić do diety jak najwięcej kalorii, a ich źródło nie ma znaczenia. O ile pierwsza część ma wiele wspólnego z prawdą, tak ta druga jest błędna. Owszem, żywiąc się w fast foodach czy jedząc codziennie duże ilości słodyczy, z pewnością zaobserwujesz wzrost wagi. Warto jednak pamiętać, że równocześnie dostarczysz organizmowi mnóstwo cukru i szkodliwych substancji, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Przykładowo – hamburgery dostępne w fast foodach zawierają nasycone kwasy tłuszczowe i kwasy tłuszczowe trans, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia chorób układu naczyniowego i sprzyjać rozwojowi cukrzycy typu 2.

Jak przytyć i nie zwariować?

Wiesz już, że najlepszym sposobem na to, jak przytyć, jest zwiększenie codziennej dawki kalorii dostarczanych ciału. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zmiana sposobu żywienia nie będzie tak trudna, a Ty nie zniechęcisz się po kilku dniach. Przede wszystkim zacznij od ustalenia pór posiłków. Najlepiej, aby codziennie jeść ich 5 – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Jeśli zgłodniejesz, możesz również zafundować sobie zdrową przekąskę, np. gorzką czekoladę i orzechy.

Podstawą diety osoby, która chce przytyć, powinny być węglowodany złożone i pełnowartościowe białko. Właśnie dlatego na Twoim talerzu muszą znaleźć się np. makarony, ryż, kasza, ryby, mięso, jogurty, jaja czy sery. Z powodzeniem sprawdzą się także rośliny strączkowe. Nie zapomnij również o zdrowych tłuszczach oraz warzywach i owocach.

Jak przytyć? Z pomocą smacznego cateringu dietetycznego!

Przygotowanie jadłospisu, dzięki któremu przytyjesz, wydaje się zadaniem niemożliwym? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów, zamawiając catering dietetyczny dostępny tutaj. Nie tylko zostanie opracowany dla Ciebie plan żywieniowy o właściwej kaloryczności, ale także przygotowane zdrowe, pożywne i smaczne posiłki, które następnie pracownicy cateringu dostarczą prosto pod Twój adres!