Wszyscy wiemy, jak wspaniałe i pełne erotycznego napięcia są pierwsze chwile w nowym związku. Zapewne chcielibyśmy mieć tak dobre relacje oraz tak namiętny seks przez cały czas, jednak rzeczywistość jest zwykle inna – po pewnym czasie do naszej sypialni zakrada się rutyna… Jak temu zapobiec?

Wszystko zaczyna się w głowie

 Nie na darmo mówi się, że to mózg jest najbardziej erogennym z narządów. Jeśli coś w naszej relacji szwankuje, a do tego brak nam czułych słówek i delikatnych erotycznych gestów, trudno o namiętność i chęć do seksu. Zatroszczmy się zatem o romantyczną atmosferę, spędźmy więcej czasu tylko we dwoje. Na każdym kroku okazujmy sobie czułość – to z pewnością zaprocentuje! Nie zapomnijmy też o dobraniu odpowiedniej metody antykoncepcji, ponieważ bezpieczny seks jest znacznie bardziej komfortowy. Pamiętajmy, że szczera rozmowa połączona z subtelnymi pieszczotami to czasem najlepsza gra wstępna!

Rozpalić zmysły

 Jeśli zawsze uprawiamy seks w tej samej pozycji, o tej samej porze, w tym samym łóżku, to trudno się dziwić, że jest on już całkiem pozbawiony swojej spontaniczności i atrakcyjności. Doskonałym pomysłem jest wspólna kąpiel czy zorganizowanie małego domowego SPA. Możemy wypróbować też masaż, grzeczny lub erotyczny, podczas którego przydadzą się lubrykanty czy żele intymne. Nie zaszkodzi także nastrojowa muzyka, byle tylko odpowiadała preferencjom naszej partnerki i nie rozpraszała nas.

Sposoby na intensywne odczucia

Bywa, że osoby decydujące się na bezpieczny seks z prezerwatywą skarżą się na zmniejszoną intensywność doznań. Dlatego warto postawić na znane i sprawdzone marki np. Durex i wybrać najlepsze prezerwatywy – wówczas będziemy mogli liczyć na naprawdę mocne wrażenia i odczucia niemal identyczne z naturalnymi. Do takich należą z pewnością nielateksowe czy też bardzo cienkie prezerwatywy. Sięgając po nowe modele gumek od znanych producentów zapewniamy nie tylko najwyższą skuteczność prezerwatyw, ale także pełen komfort oraz maksymalną przyjemność. Czasem dobrze jest urozmaicić codzienność i zdecydować się na coś bardziej szalonego – na rynku znajdziemy kolorowe i pachnące kondomy, czy też różnego rodzaju gadżety erotyczne. Jeśli tylko partnerka nie ma nic przeciwko, zróbmy jej taką niespodziankę.

Mało satysfakcjonujące życie erotyczne to nie powód do wstydu – niemal każdy wpada w pewnym okresie życia w pułapkę rutyny. Nie można się jednak jej poddawać! Spróbujmy sprawdzonych i skutecznych sposobów, by znów cieszyć się seksem.