Psychopata to moralnie zdeprymowana jednostka funkcjonująca w otoczeniu. To drapieżnik, który czeka na swoją ofiarę. Dzięki swojej inteligencji potrafi oczarować potencjalną zdobycz i wyssać z niej wszystkie możliwe korzyści tak, aby ofiara nie była tego świadoma. Kiedy osiągnie on swój cel bez skrupułów porzuca swoją ofiarę.

Czy Twój partner to psychopata?

Oczywiście jeśli Twój partner jest psychopatą bardzo często nie będziesz nawet tego świadoma, nie ma on bowiem wypisanego na czole sloganu „jestem psychopatą”. Ponadto jak nikt inny potrafi on pozorować miłość. Za pomocą manipulacji, systemu nagród oraz kar i gróźb zostaniesz pozbawiona poczucia własnej wartości oraz chęci by od niego odejść.

Jak działa psychopata?

Psychopaci zwykle działają na zasadzie schematu O-M-P czyli:

Ocena – przede wszystkim sprawdzają czy będziesz dobrą partnerką, uległą i posłuszną.

Manipulacja – dzięki umiejętnej grze w „udawaną miłość” (liściki miłosne, kwiaty, kolacje, wyznanie uczuć) psychopata przekonuje do siebie ofiarę do tego stopnia, że staje się on dla niej całym światem (partnerka zostaje odcięta od przyjaciół, rodziny, znajomych). Następnie wykorzystuje groźby i kary (porzucenie) jeśli partnerka nie będzie doceniać psychopaty (np. ugotuje za słony obiad lub źle rozwiesi pranie). Następnie psychopata z premedytacją wykonuje „drobne” przewinienia np. znika z domu na tydzień, by móc zobaczyć na ile może sobie pozwolić. Na stawiane zarzuty przez partnerkę psychopata zazwyczaj odpowiada okrucieństwem w stosunku do kogoś lub czegoś co jest dla niej bardzo ważne (zwykle jest to zwierzę lub dzieci).

Porzucenie – gdy uzyska wszystko to, co ma do zaoferowania partnerka bez skrupułów ją porzuca, by po jakimś czasie znów nękać swoją ofiarę.

7 oznak psychopatycznego partnera:

  1. Chętnie wykorzystuje władzę i traktuje seks przedmiotowo.
  2. Przy każdej możliwej okazji żeruje na swojej ofierze (lubi partnerów o wysokim statusie, aby mógł czerpać większe korzyści).
  3. Pomimo, iż manipulując wykazuje się dużą inteligencją, nie potrafi panować nad swoim zachowaniem i tłumić wybuchów wściekłości zwłaszcza wtedy, gdy coś idzie nie po jego myśli.
  4. Nie zna pojęcia przywiązania, natomiast doskonale rozumie korzyści, w tym finansowe, jakie może mu zapewnić wspólne mieszkanie z partnerką.
  5. Histerie, nagłe zniknięcia, stawianie ultimatum są oznakami psychopatycznego, uzależniającego związku.
  6. Jego relacje z rodziną i przyjaciółmi są zwykle napięte lub z niewyjaśnionych przyczyn nie istnieją.
  7. Po serii oszustw, manipulacji i kłamstw porzuca swoją ofiarę, a następnie jak ofiara „dojdzie do siebie” ponownie pojawia się w jej życiu.

Brzmi znajomo? Dla niektórych z Was na pewno. Niestety miłość bywa ślepa i czasami bardzo oczywiste sygnały potrafimy sobie w jakiś sposób wytłumaczyć, a dziwne zachowania wybaczyć. Jednak jeśli Twój partner wykazuje typowe cechy psychopaty powinnaś niezwłocznie, dla własnego dobra zakończyć związek.

Źródło: „Psychopata w Twoim otoczeniu. Jak go rozpoznać i bronić się przed nim.” – Kerry Daynes, Jessica Fellowers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj