Strona głównaPodróżePrzed podróżąJak skorzystać z bonu turystycznego, wysyłając dziecko na obóz zimowy?

  Jak skorzystać z bonu turystycznego, wysyłając dziecko na obóz zimowy?

  Jeszcze zanim można było skorzystać z bonu turystycznego, wzbudzał one wiele emocji. Kiedy wszedł w życie, nie tylko emocje nie opadły, ale pojawiło się mnóstwo pytań. Prawda jest taka, że wiele osób nie zdążyło z niego skorzystać w wakacje, więc zastanawiają się nad tym, kiedy będzie okazja. Z pewnością doskonałym momentem będą ferie zimowe.

  Bon turystyczny jest dostępny od 1 sierpnia 2020. Obejmuje kwotę 500 złotych na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami kwota wynosi 1000 zł. Sprawdźmy, w jaki sposób można uzyskać bon turystyczny i w jaki sposób przystąpić do jego realizacji.

  Jak wygenerować i skorzystać z bonu?

  Uprawnieni do skorzystania mogą go pobrać i aktywować po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po tym, jak się zarejestrujemy na platformie, wygeneruje się 16-cyfrowy numer i to właśnie on będzie naszym bonem. Dostaniemy go na maila lub w formie SMS-a. Dzięki bonowi można zapłacić za noclegi, wyjazdy, czy imprezy organizowane przez firmy, które się zgłosiły do PUE ZUS i wpisano je na specjalną listę Polskiej Organizacji Turystycznej.

  Jedynym wyznacznikiem tego, jaka kwota będzie przyznana w formie bonu, jest to, ile jest dzieci w rodzinie. Dochody nie są ważne. Każda rodzina dostaje jeden bon, który opiewa na jedną kwotę łączną. Nie trzeba całej kwoty wykorzystywać od razu, można rozłożyć to na kilka różnych wyjazdów.

  Ferie zimowe opłacone z bonu turystycznego

  Jeżeli nie zdążyliśmy wykorzystać bonu w wakacje, nic straconego – będzie ważny do marca 2022 roku, więc okazji będzie jeszcze sporo. Najbliższa będzie już za kilka miesięcy, kiedy dzieci będą miały ferie zimowe. Ponieważ założeniem jest takie, by bon turystyczny był przeznaczony na wypoczynek dla dzieci, jak najbardziej możemy z niego skorzystać, biorąc pod uwagę kolonie zimowe dla dzieci. Wystarczy, że na stronie organizatora zimowych wyjazdów znajdziemy informację o tym, że przyjmuje bon turystyczny, albo w celu znalezienia firmy zajmującej się wyjazdami przejrzymy listę Polskiej Organizacji Turystycznej.

  Jak to działa w praktyce?

  Ponieważ bon wiąże się z wieloma pytaniami i niektórzy napotykają problemy podczas próby realizacji, przyjrzyjmy się temu, jak to odbywa się w praktyce. W tym celu prześledźmy, jak wyglądają obozy zimowe dla dzieci, za które zapłacimy bonem w firmie Kompas.

  Organizator działa na polskim rynku od lat i cieszy się uznaniem wśród wielu rodziców i uczestników wyjazdu. Na stronie internetowej jest informacja o realizacji bonów, a na obozy na nadchodzące ferie można się już zapisywać. Aby skorzystać z bonu, podczas zapisu w polu „Uwagi” podajemy kod, który wcześniej wygenerowaliśmy. Następnie przedstawiciel firmy będzie się z nami kontaktować w związku z potwierdzeniem rezerwacji i rodzaju płatności. Będzie trzeba podać kod potwierdzający, jaki także dostaniemy w formie SMS-a. Tylko tyle wystarczy, by zapewnić dzieciom niezapomniane zimowe wspomnienia.

  Kompas.pl
  Tekst powstał we współpracy z Kompas.pl

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,861ObserwującyObserwuj