Długie, piękne i lśniące włosy są częstym marzeniem wielu przedstawicielek płci pięknej. Jednak ich zapuszczanie bywa niezwykle frustrujące, a brak oczekiwanych efektów bardzo skutecznie zniechęca. Nie dziwi zatem fakt, że kobiety bardzo intensywnie poszukują jakichkolwiek wskazówek lub informacji, które pomogą im szybciej uzyskać upragniony rezultat.

Zapuszczanie a podcinanie

Zapuszczając włosy, w pierwszej kolejności nie należy zapominać o, paradoksalnie, regularnym podcinaniu końcówek. Konieczność systematycznego skracania kosmyków z pewnością budzi nie tylko szereg wątpliwości, ale przede wszystkim sprzeciw. Wbrew pozorom, obcinanie włosów może nas przybliżyć do osiągnięcia celu, jaki sobie wyznaczyliśmy.

W jaki sposób? Końce włosów bardzo często przejawiają tendencje do przesuszania, co z kolei prowadzi do ich rozdwajania. Zniszczone końcówki zaczynają się łamać i urywać przy czesaniu lub modelowaniu, więc w ostatecznym rozrachunku włosy właściwie nie przybierają na długości. Tylko cykliczne podcinanie końcówek pozwoli tego uniknąć, a jednocześnie sprawi, że nasze, coraz dłuższe, włosy będą piękne, zdrowe i lśniące.

Codzienna pielęgnacja

Ogromne znaczenie będzie miała również codzienna pielęgnacja, jaką zapewniamy naszym kosmykom. W kosmetycznym arsenale osoby zapuszczającej włosy nie może zabraknąć dobrego szamponu, intensywnie regenerującej odżywki oraz wysokiej jakości maski. W tej roli świetnie sprawdzają się rozmaite artykuły fryzjerskie, dostępne w salonach i specjalistycznych sklepach.

Podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych szczególną troską należy otoczyć podatne na zniszczenia końcówki. W tym celu najlepiej ponownie sięgnąć po akcesoria fryzjerskie, w tym olejek do włosów lub serum do końcówek, które skutecznie nawilżą kosmyki, a także zabezpieczą je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Co ponadto?

Kolejnym krokiem na ścieżce do długich i pełnych naturalnego blasku włosów będzie także wprowadzenie odpowiednich zmian w swojej diecie, zwłaszcza jeśli brakuje w niej owoców, warzyw czy ryb. Ponadto, należy unikać spania z mokrymi kosmykami, jak również tworzenia na głowie rozmaitych stylizacji przy użyciu gumek i akcesoriów z metalowymi elementami, co może przyczyniać się do plątania, łamania i wypadania włosów.

Zapuszczanie włosów jest procesem niezwykle czasochłonnym, żmudnym i wymagającym wielkich nakładów wytrwałości. W tym czasie bardzo łatwo stracić cierpliwość i w pierwszej wolnej chwili umówić się do fryzjera na radykalne cięcie. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i przestrzeganiu kilku stosunkowo prostych do wdrożenia zasad, piękne, zdrowe i przede wszystkim długie włosy przestaną być czczym marzeniem.