Jeśli chcesz aby Twój związek był udany to musisz nad nim pracować. Musisz ze swoim partnerem ustalić wspólne wartości, a także często iść na kompromis. Nie może tak być, że w związku decyduje jedna osoba.

Związek to wspólna praca i zaangażowanie każdej ze stron.

Pamiętaj, że nie ma idealnych par, w których kłótnie i sprzeczki nie istnieją. Nie ma też dwojga takich samych ludzi, którzy postrzegaliby każdą sprawę w jednakowy sposób. Sprzeczki są nieuniknione, najważniejsze jest natomiast to, aby każdy Wasz spór umacniał Wasze relacje.

Nigdzie nie znajdziesz wskazówek dotyczących tego jak uniknąć sporów, ponieważ każdy wnosi do związku swoje indywidualne poglądy, swoje zalety a także wady. Nie ma ludzi idealnych, dlatego też nie istnieją związki idealne.

Dawniej związki były bardziej trwałe niż teraz. Obecnie żyjemy w czasach, w których dopuszczalne i normalne jest to, że ludzie się rozwodzą i ponownie kilka razy zawierają związki małżeńskie. Wcześniej ludzie starali się naprawiać i ratować związek, w którym coś zaczynało się psuć, teraz takie związki częściej wyrzucane są do kosza.

Jeśli Ty nie chcesz wyrzucić swojego związku do kosza to zacznij o niego dbać.

Nie czekaj, aż to on wyjdzie z inicjatywą. Romantyczna kolacja przy świecach lub zaplanowany przez Ciebie weekend za miastem może być naprawdę udany jeśli będzie zorganizowany przez Ciebie. Kto wie, może następnym razem to on wyjdzie pierwszy z podobną inicjatywą i równie miło Cię zaskoczy.

Nie oczekuj też, że mężczyzna odgadnie Twoje myśli. Nie wiadomo, czy na świecie urodził się już taki mężczyzna, który potrafi czytać w myślach kobiet. Zamiast czekać i się denerwować powiedz mu czego oczekujesz. Jeśli na przykład chcesz aby Cię przytulił to mu to powiedz, albo sama się do niego przytul. Na pewno Cię nie odepchnie, a dzięki temu zarówno Tobie jak i jemu będzie bardzo miło.

Codzienne drobne gesty typu: przygotowanie śniadania do łóżka, napisanie miłego sms-a, pocałowanie się i przytulenie na dzień dobry oraz na do widzenia, wzmocnią Wasze więzi.

Nie wypominaj ciągle drobnych błędów, nie marudź, nie wyzłośliwiaj się i nie narzekaj.

czego nie lubia mezczyzni banner

Co jeszcze wzmacnia związek?

Wspólne spędzanie czasu, staraj się wykonywać wiele rzeczy wspólnie z partnerem. Wspólnie róbcie zakupy, wychodźcie na spacery i do rodziny. Mimo tego, że na przykład imieniny u Twojej cioci nie zawsze muszą być czymś przyjemnym dla Twojego faceta i wolałby zostać w tym czasie w domu.

Wspólnie ustalajcie kompromisy i tak: jeśli lubicie chodzić do kina i Ty uwielbiasz romantyczne komedie, a on horrory i filmy science fiction, to możecie na zmianę ustalać repertuar, który będziecie oglądać. Nie zawsze musisz stawiać na swoim.

Pamiętaj ,że kobieta wie lepiej ale nie zawsze musi stawiać na swoim 😉

To czy Twój związek będzie udany zależy tylko od Ciebie i od Twojego partnera. Musicie się oboje starać, jeśli chcecie, aby przetrwał wiele lat.

Wspólne rozmowy i wspólne rozwiązywanie problemów to pierwszy krok do długiego i udanego życia.

Jeśli chcesz się zestarzeć obok Twojego kochanego męża to nie czekaj, aż małe sprzeczki przerodzą się w kryzys małżeński. Każde spory wyjaśniaj z ukochanym od razu, nie oczekuj tego, że to on powinien zawsze pierwszy wyciągnąć do Ciebie rękę. Nigdy nie chodźcie spać pokłóceni! Starajcie się pogodzić przed snem. Małżeńskie łoże to nie miejsce na spory.

Za niepowodzenia w związku nie obarczaj tylko drugiej osoby. Postaraj się też dostrzec swoje błędy, które popełniasz. Wiadomo, że łatwiej jest zrzucić winę na kogoś innego niż samemu przyznać się do błędu. Jeśli chcesz tworzyć z mężem udany związek to nie zmieniaj go na siłę, ponieważ sama nie chciałabyś zostać zmieniona. Oprócz swoich zalet pokochajcie też swoje wady i nauczcie się z nimi żyć.

Wzajemny szacunek i zrozumienie to jedna z recept na długi i szczęśliwy związek.