Piękny ślub i wesele to marzenie niejednej kobiety. Chcemy, aby było to wydarzenie, które zostanie zapamiętane do końca życia. Z drugiej strony chcemy iść z duchem czasu, dlatego nasze wesele udoskonalamy modnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest stworzenie własnej listy prezentów ślubnych.

Goście weselni za każdym razem stają przed wyborem prezentu ślubnego i rozważają różne możliwości. Jedni decydują się na tradycyjną kopertę, inni wybierają sprzęty AGD, a jeszcze inni kupują ręczniki. Jeśli jednak nie boimy się wprost powiedzieć, czego oczekujemy od naszych gości, warto przygotować ogólnodostępną listę prezentów ślubnych. Dzięki niej goście będą wiedzieli czego potrzebujemy, a my unikniemy powielania się prezentów.

Lista prezentów ślubnych

Każda młoda para marzy o oryginalnych prezentach ślubnych, dlatego lista prezentów ślubnych jest świetnym wyborem. Warto pamiętać, aby na liście znalazły się pozycje w różnym przedziale cenowym. Dzięki temu goście będą czuli się swobodniej. Informację o stworzonej liście możemy umieścić przy zaproszeniu. Warto jednak podkreślić, że lista ma być jedynie drogowskazem. Korzystanie z niej nie jest dla gości obligatoryjne. Listę możemy powierzyć jednej z bliskich osób, która będzie kontaktowała się z gośćmi. Możemy także skorzystać z nowoczesnych aplikacji, pamiętając jednocześnie o zachowaniu prywatności gości.

Jakie oryginalne prezenty ślubne wybrać?

Na liście musimy zawrzeć różnorodne pozycje. Wybierając nasze przyszłe prezenty musimy kierować się ich funkcjonalnością, dostępnością, ceną, a także naszymi upodobaniami. Warto także zastanowić się nad pozycjami, których sami byśmy sobie nie kupili. Do takich prezentów ślubnych należą przykładowo ekspresy do kawy. Każda para o nim marzy, ale nie każda może sobie na niego pozwolić. Na liście możemy umieścić także eleganckie filiżanki czy zestaw długich łyżeczek do latte. Dzięki temu kilku gości stworzy nam kawowy zestaw. Bardzo często młode pary wskazują także na miksery, roboty kuchenne, czajniki czy tostery. Możemy wskazać na AGD z tej samej serii np. SMEG. Nasze sprzęty będą do siebie idealnie pasowały, a nasza kuchnia będzie świetnie wyposażona.

Czy to wypada?

Stworzenie własnej listy prezentów ślubnych może być wciąż kontrowersyjne. Warto jednak podkreślić, że dzięki temu pomysłowi dostaniemy takie prezenty, jakich akurat potrzebujemy. Dodatkowo ułatwi to życie gościom, którzy od razu będą wiedzieli co kupić. Ważne jest także, aby opowiedzieć gościom o naszej liście i uczulić ich, że inne prezenty także was ucieszą.