Bezpiecznym i prostym sposobem na szybkie zdobycie pieniędzy są pożyczki pozabankowe. Dzięki nim można sfinansować nagłe, pilne wydatki. Procedura wnioskowania o nie jest prosta, należy zarejestrować się na stronie internetowej firmy, która udziela takich pożyczek.

Sytuacje, które wymagają szybkiego zdobycia pieniędzy

Szybkie zdobycie pieniędzy bywa konieczne w sytuacjach wynikających z czynników losowych. Mogą to być na przykład szkody, które trzeba natychmiast naprawić. Przypuśćmy, że wskutek silnego wiatru gałąź drzewa zbiła przednią szybkę w naszym samochodzie. Czekanie z naprawą na wypłatę mogłoby doprowadzić do tego, że wnętrze samochodu przemoknie i zakres koniecznych napraw znacznie się zwiększy. Uratować może nas wtedy tylko szybkie przetransportowanie samochodu do warsztatu i wymiana szyby. Naprawę można opłacić dzięki szybkiej pożyczce. Niektóre firmy oferują ją na promocyjnych warunkach, np. pierwsza pożyczka za darmo.

Nie tylko przykre rzeczy mogą wymagać od nas szybkiego zdobycia kilkuset złotych. Zapaleni podróżnicy, polujący na tanie podróże, mogą potrzebować takiego zastrzyku pieniędzy, kiedy wypatrzą w internecie tanie bilety lotnicze lub niedrogie noclegi w hotelu. Także wtedy decyzja powinna być szybka, ponieważ zazwyczaj chętnych na skorzystanie z okazji jest wielu.

Kto może wziąć szybką pożyczkę

Szybkie pożyczki na dowód dostępne są dla wszystkich osób, które spełniają następujące warunki:
• są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej,
• są pełnoletni, choć niektóre firmy udzielają pożyczek osobom, które ukończyły 20. lub 21. rok życia,
• nie są wpisane na listę dłużników,
• mają stałe zatrudnienie.

W jaki sposób można wziąć szybką pożyczkę

Szybką pożyczkę najłatwiej jest wziąć przez internet. Wystarczy zarejestrować się na stronie firmy udzielającej takich pożyczek. Tam trzeba wybrać kwotę pożyczki oraz termin jej spłaty. W formularzu należy wprowadzić też swoje dane, takie jak:
• imię i nazwisko,
• adres zameldowania,
• numer PESEL,
• serię i numer dowodu osobistego,
• numer konta bankowego, na które zostanie przelana pożyczka.
Jeśli informacje udzielone przez osobę starającą się o pożyczkę zostaną pozytywnie zweryfikowane, może ona spodziewać się przelewu.

W jaki sposób spłaca się szybkie pożyczki

Pożyczkę-chwilówkę należy spłacić w określonym terminie. Można zrobić to na ogół poprzez przelanie pieniędzy za pośrednictwem internetowego konta bankowego, a także w banku i na poczcie. W razie problemów ze spłatą w terminie można przedłużyć ten okres. W tym celu należy skontaktować się z przedstawicielem firmy, w której wzięło się pożyczkę.

Zobacz także: Co powinieneś wiedzieć zanim zaciągniesz pożyczkę online?