Torebka Chanel 2.55, szpilki Pigalle od Christiana Louboutina, płaszcz Burberry, sukienka Alexandra McQueena. Która z nas nie marzy o tym, by zapełnić swoją garderobę arcydziełami, wychodzącymi wprost spod ręki najlepszych światowych projektantów? Niestety, luksus potrafi słono kosztować, dlatego myśli o markowych ubraniach i dodatkach najczęściej pozostawiamy w świecie marzeń. Czy słusznie? Okazuje się, że niekoniecznie! Istnieje kilka sposobów na to, by spełnić swoje modowe marzenia bez wydawania majątku. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze, posprzątaj w szafie

Według specjalistów na garderobę przeciętnej kobiety składa się aż 20% rzeczy, których nie nosi (a nawet nigdy nie nosiła). Przejrzyj wszystkie swoje ubrania, buty i dodatki, a następnie uczciwie wybierz te, których już nie nosisz, które na Ciebie nie pasują, lub których po prostu potrzebujesz. Produkty z sieciówek możesz sprzedać na portalach aukcyjnych lub podczas garażowych wyprzedaży. Rzeczy, które są warte więcej, pochodzące z ekskluzywnych sklepów, możesz oddać do komisu z luksusowymi produktami. Gwarantujemy Ci, że będziesz zaskoczona tym, jak wiele możesz zarobić na rzeczach, które zalegają w Twojej garderobie! Pieniądze, które w ten sposób uzyskasz, możesz przeznaczyć na poczet zakupu wymarzonej sukienki, szpilek lub torebki.

Po drugie, poluj na okazje

Jeżeli marzysz o tym, by kupić produkt luksusowej marki po okazyjnej cenie, przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość i… polować przy każdej okazji!

Wykorzystaj każdy pobyt za granicą i koniecznie odwiedzaj lokalne domy towarowe, które oferują rzeczy od najlepszych projektantów. Konkurencja, jaka panuje na zachodnich rynkach dóbr luksusowych, jest o wiele większa niż w Polsce. Z tego względu, marki często decydują się duże obniżki, zwłaszcza w sezonie wyprzedaży, który przypada dwa razy w roku – w lipcu oraz w grudniu. W tym okresie możesz kupić ubrania, buty czy torebki nawet 60% taniej!

Nie planujesz zagranicznego wyjazdu, a do sezonu wyprzedaży jeszcze daleko? W takim razie… surfuj po internecie! W sieci znajdziesz wiele outletów, które zajmują się sprzedażą przecenionych ubrań, torebek czy butów od projektantów. Niestety, znajdziesz w nich raczej rzeczy z ostatnich kolekcji, których nie udało się sprzedać. Na klasyki pokroju torebki Chanel 2.55 w outletach raczej się nie natkniesz. Gdzie w takim razie ich szukać? W luksusowych komisach i ekskluzywnych second-handach! W miejscach tych znajdziesz używane (chociaż często w idealnym stanie) rzeczy najlepszych światowych marek za ułamek oryginalnej ceny.

Pamiętaj, by decydując się na zakup przez internet, raczej unikać popularnych portali aukcyjnych, na których roi się od podróbek. Zdecydowanie lepszym wyborem będą portale, które specjalizują się w sprzedaży luksusowych rzeczy od projektantów.

Czy warto inwestować w ekskluzywne produkty? Naszym zdaniem, jak najbardziej, zwłaszcza gdy na zakupie można nieco oszczędzić. Produkty z metką znanego projektanta to nie tylko prestiż, ale także gwarancja najwyższej jakości. Luksusowe rzeczy nie cieszą przez jeden sezon, ale przez całe lata!

Na prawdziwe okazje możesz polować np. w luksusowym komisie odzieżowym TheTags.com