Spieszysz się do pracy, zaglądasz rano do szafy, a tam… wszystko pogniecione. Nie masz czasu, by rozkładać deskę i precyzyjnie prasować koszulę, więc zakładasz coś, na co niekoniecznie masz ochotę. To częsty scenariusz u wielu osób! Prasowanie ubrań to mało lubiana domowa czynność – przede wszystkim dlatego, że robi się ją właściwie bez końca. Codzienne pranie, a potem prasowanie to po prostu nieprzyjemna dla wielu osób rutyna. Podpowiadamy, co można zrobić, by poradzić sobie z pogniecionymi ubraniami!

Tricki na to, by ułatwić sobie prasowanie

Najłatwiej byłoby po prostu polubić prasowanie. Nie jest to jednak najlepsza porada, szczególnie dla osób, które prasują ubrania sobie, partnerowi i dzieciom… Można sobie jednak tę czynność ułatwić, pamiętając o kilku kwestiach.

  • Odpowiednio rozwieszaj pranie. Już wtedy zadbaj o to, by kołnierz i rękawy wisiały równo i nie zwijały się. Takie drobne rzeczy jak wygładzenie mankietów, znacznie ułatwią późniejsze prasowanie.
  • Włącz sobie do prasowania muzykę albo serial. Jeśli wolisz uprasować więcej rzeczy na raz, niech odbywa się to w przyjemnej atmosferze.
  • Pryskaj ubrania wodą albo sprayem ułatwiającym prasowanie – dużo szybciej się uprasują!

Jeśli nie lubisz prasować – prasuj tylko to, co niezbędne: ubrania do pracy czy do szkoły. Prasowanie pościeli, ręczników i ściereczek możesz spokojnie sobie odpuścić!

Dobry sprzęt to podstawa!

Wiele osób motywuje do działania dobry sprzęt – w przypadku treningów są to najczęściej hantle, gumy czy nowy strój. Nie inaczej jest w przypadku prac domowych! W co należy się wyposażyć, żeby prasowanie szło szybciej i było przyjemniejsze?

  • Dobra deska do prasowania to absolutna podstawa. Powinna być odpowiedniej wysokości, mieć pokrowiec, do którego nie przywierają tkaniny i łatwo się rozkładać.
  • Rękawnik to kolejny gadżet, dzięki któremu prasowanie będzie bardziej efektywne. Często najtrudniejsze do rozprasowania są rękawy koszul – dzięki rękawnikowi uporasz się z nimi raz dwa.
  • Żelazko. Bez dobrej jakości żelazka nawet największa motywacja do prasowania nie sprawi, że proces ten będzie przyjemny. Na rynku dostępne są np. modele parowe, które znacznie usprawniają prasowanie nawet grubych tkanin.
  • To niewielki sprzęt, dzięki któremu błyskawicznie rozprasujesz powstałe na ubraniach zagniecenia bez wyjmowania deski i rozgrzewania żelazka.

Choć ciężko jest polubić prasowanie, z odpowiednimi akcesoriami powinno stać się choć odrobinę przyjemniejsze!